Valensijos regiono mieste Sagunte, Ispanijoje, vykusiame „Academia Saguntina“ renginyje dalyvavo trys Lietuvos atstovės: VU Filologijos fakulteto doktorantė Raminta Važgėlaitė, klasikinės filologijos studentė Gendvilė Svirskaitė ir Salantų gimnazijos absolventė, šių metų Lotynų kalbos ir antikos kultūros olimpiados bei Antikos kultūros konkurso nugalėtoja Viktorija Tuzaitė, kurios dalyvavimą parėmė Klasikų asociacija.
„Academia Saguntina“ – tai Europos klasikinių disciplinų dėstytojų asociacijos „Euroclassica“ renginys, skirtas bendro Europos kultūros paveldo ir antikinės kultūros puoselėjimui. Prieš daugiau nei 22 metus įsteigta „Euroclassica“ vienija dvidešimt keturių Europos Sąjungos šalių klasikinių kalbų ir antikos kultūros mokytojus, dėstytojus ir tyrinėtojus. Organizacija glaudžiai bendradarbiauja su Europos Komisija, organizuodama įvairiose Europos šalyse kalbų dienos (European Day of Languages, EDL) renginius, rengdama bendrą Europai klasikinių kalbų (lotynų ir senovės graikų) mokėjimo lygių standartą, kasmetines Europos klasikinių kalbų olimpiadas.
Kasmet organizuojamos tarptautinės moksleivių, studentų ir mokslininkų vasaros akademijos: „Academia Homerica“ Graikijos Chijo saloje, „Academia Latina“ Romoje, „Academia Ragusina“ Kroatijoje, Dubrovnike, „Academia Saguntina“ Ispanijoje. Šiemet jau trečią kartą vykusi pastaroji sutraukė dalyvius iš penkių Europos šalių (Šveicarijos, Austrijos, Lietuvos, Ispanijos ir Rumunijos) ir sulaukė ispanų spaudos dėmesio: dienraštyje „Levanteel Mercantil Valanciano“ išspausdinti du straipsniai.
Viename akcentuotos klasikinės studijos ir bandymas atkeipti dėmesį į antikos recepcijos aktualumą, klasikinio išsilavinimo, padedančio giliau suvokti europietišką tapatybę, svarba.
Akademijos metu vyko mokslinės ir edukacinės paskaitos, kūrybinės dirbtuvės. Dalyviai visą savaitę vakarais repetavo ir šeštadienį vakare antikiniame Sagunto teatre pristatė premjerą – Aischilo „Choėforų“, Aristofano „Moterų tautos susirinkime“ ištraukas ir choreografinį etiudą. Lietuviškos Elektros vaidmenį atliko Filologijos fakulteto atstovė Raminta Važgėlaitė, vokiškos – Régina M. Thiel (Austrija), ispaniškos – Paula Molina Sanjurjo. Šiai akademijos uždarymo daliai daug dėmesio skirta antrojoje dienraščio „Levanteel Mercantil Valanciano“ publikacijoje.
Lietuvos klasikų asociacijos pirmininkė, Filologijos fakulteto prodekanė doc. Nijolė Juchnevičienė tikisi, kad drauge su asociacija į „Euroclassica“ akademijas pavyks išsiųsti dar daugiau Lietuvos studentų ir moksleivių, taip skatinant tarptautinį jaunųjų mokslininkų, studentų klasikų bei moksleivių bendradarbiavimą ir besimezgančius ryšius tarp Europos šalių jaunuomenės. „Mes, lietuviai, turime ir turėjome kuo didžiuotis Europoje, buvome ir esame Europoje tikrieji nariai, o ne ką tik jos tautų draugijon pakviesta sodiečių tauta. Tą pripažįsta Europa, tuo tikime ir mes patys“, – sakė prodekanė. Pasak jos, „todėl labai svarbu įtvirtinti šį europietiškos tapatybės suvokimą, kad mes, lietuvių tautos atstovai, galėtume drąsiai ir patogiai jaustis greta kitų Europos tautų“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!