Aukštųjų mokyklų, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai bei teisininkai dalyvavo diskusijoje apie valstybinių mokslo ir studijų institucijų turto valdymą, naudojimą ir disponavimą juo. Diskusijoje išsakytos pagrindinės problemos, pristatytos pokyčių galimybės, taip pat aptartas valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimo instituto pritaikomumas valstybinių mokslo ir studijų poreikiams.
„Įvykdyta aukštojo mokslo reforma susiaurino valstybės turto patikėjimo teisės turinį valstybinių aukštųjų mokyklų atžvilgiu, be to, uždėjo papildomą finansinę ir administracinę naštą valstybinėms aukštosioms mokykloms“, – teigė Vilniaus universiteto administracijos reikalų prorektorius dr. Aleksas Pikturna.
Susitikime dalyvavusi advokatų profesinės bendrijos „Baltic Legal Solutions Lietuva“ atstovė dr. Danguolė Bublienė išsakė pasiūlymą mokslo ir studijų institucijų valdomo turto klausimus reglamentuoti viename įstatyme, nenukreipiant į Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymo nuostatas. Kaip analogiją advokatė pateikė Lietuvos banko valdomo turto reguliavimo pavyzdį. Anot jos, bendras specialus reguliavimas turėtų pataisyti esamą padėtį.
Advokatė išskyrė patikėjimo teisės turinio išplėtimą, kai mokslo ir studijų institucijoms būtų suteikiamos teisės patiems nuspręsti ir vykdyti valstybės turto atnaujinimą, atitinkamai nuspręsti dėl turto panaudojimo vykdant mokslo ir studijų institucijų ir verslo bendradarbiavimą, nuspręsti dėl nekilnojamojo turto nurašymo ir jo panaudojimo (įskaitant perleidimą), kai visais atvejais lėšos tektų mokslo ir studijų institucijoms.
Be minėtų, konferencijoje taip pat buvo skaitytas „Baltic Legal Solutions Lietuva“ atstovės Rasos Narbutaitės pranešimas „Viešojo ir privataus sektorių partnerystės pritaikomumas valstybinių mokslo ir studijų institucijų veikloje“ bei Vilniaus universiteto Teisės skyriaus vedėjos Jūratės Šuminienės pranešimas „Valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimo instituto pritaikomumas valstybinių mokslo ir studijų institucijų poreikiams“.
Konferencijoje nutarta inicijuoti jos dalyvių išsakytų idėjų perkėlimą į Mokslo ir studijų įstatymą, siekiant pataisyti esamą padėtį ir sustiprinti aukštųjų mokyklų autonomiją.
Komentarų nėra. Būk pirmas!