VU Ekonomikos fakultete vyksta studentų šventė „Merkurijaus dienos 2013“. Ekonomistų šventė prasidėjo koncertu, tęsiasi sportinėmis varžybomis, paskaitomis su kviestiniais svečiais, tradicinėmis azartiškomis orientacinėmis varžybomis po sutemusį Vilnių ir daugeliu kitų pramogų.
A. Kubiliaus žmonos nenudžiugino sumažintas atlyginimas
Susitikimuose su kviestiniais svečiais auditorijos buvo bemaž pilnutėlės. Studentams ir dėstytojams rūpėjo susitikti su „Barclays“ atstovu Povilu Nanevičiumi techninėje paskaitoje „Mainframe Awareness”, politiku Andriumi Kubiliumi, SEB banko vyriausiuoju finansininku, finansų analitiku Gitanu Nausėda.
A.Kubilius kalbėjo apie pasaulinės krizės pamokas Lietuvai, Europai ir pasauliui. Pasakojo, su kokia valdžios virtuve jam teko susidurti bandant suvaldyti krizę: „Krizę suvaldėme taupydami. O taupymas prasidėjo nuo savęs – mano atlyginimas buvo sumažintas 40 proc. Žmona nesidžiaugė labai, bet išlaikėme šeimos santarvę. Išbandžius šį modelį savo šeimoje, pritaikėme ir valstybėje. Pasiteisino.“
Politikas pabrėžė, kad nereikia bijoti krizės, nes ji atveria naujas galimybes, perspektyvas – tereikia jas atrasti. Gera krizė – geros reformos. A.Kubilius linkėjo studentams baigus mokslus karjeros siekti Lietuvoje, nes Lietuva turi tikrai įdomių sričių, kuriomis pirmauja ir yra puikių galimybių įgyvendinti savo idėjas. Vienas linksmiausių politiko pavyzdžių – interneto spartos ir skvarbos vystymasis, kurį palydi ir tokių smagių internetinių žaidimų kūrimas kaip „Sunaikink Androidą Kubilinatorių“.
G. Nausėda: „Visuomet turi įrodinėti, kad esu geriausias“
G.Nausėda savo paskaitoje „Ekonomisto karjera: pliusai ir minusai“ dalijosi minimis apie savo karjeros kelią. Didysis susidomėjimas prasidėjo nuo disertacijos perrašymo per 1,5 metų stažuojantis Vokietijoje: „Man tuomet atrodė, kad reikia įtraukti kuo daugiau tarptautinių žodžių. Taigi pasiimdavau tarptautinių žodžių žodyną ir rinkdavau žodžius. Galvojau, kad svarbiausia paprastą mintį pasakyti kuo sudėtingiau. Dabar taip nebeatrodo“, – juokėsi finansininkas.
G.Nausėda visiems patarė ne tik aktyviai domėtis darbu, savo profesija, bet jokiu būdu neužmiršti ir savęs kaip asmenybės lavinimo. Jis pabrėžė, kad labai svarbu žmogui turėti hobį – jam šiuo metu tai antikvarinių istorinių knygų rinkimas. „Ekonomistui įvairių žinių reikia: ir kultūros, ir etikos, ir matematikos…. Pamenu pirmais metais aš neįstojau į ekonomiką, nes mano matematikos žinios buvo tragiškos. Tačiau aš esu ambicingas žmogus – tie, kurie anksčiau žaisdavo su manimi futbolą, žino, kad man svarbiausia laimėti… Ir tam visos priemonės geros! Taigi, užsispyriau ir su korepetitoriumi įveikiau matematiką”, – pasakojo G.Nausėda.
Dabar jis pats dėsto. Kaip dėstytojas studentams pataria mokytis mąstyti, o ne mintinai kalti teorijas – svarbu jas mokėti realybėje pritaikyti. Galiausiai Ekonomikos fakulteto absolventas priminė, kad net ir jam darbas privačiam sektoriuje nėra lengvas: „Visuomet turi įrodinėti, kad esi geriausias – kitaip tavo paslaugų gali greitai atsisakyti. Psichologiškai šis nerimas sunku, bet iš kitos pusės neatsipalaiduoji ir tobulėji.”
Komentarų nėra. Būk pirmas!