Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas ir Vilniaus universiteto biblioteka kviečia į pirmąsias jungtines didžiausios Europos skaitmeninės bibliotekos EUROPEANA ir svarbiausio ES humanitarinių mokslų tyrimų skaitmenines infrastruktūras vienijančio tinklo DARIAH kūrybines dirbtuves (hakatoną) Hack4LT.
Hack4LT – tai neformalios dirbtuvės, suburiančios kompetentingus ir entuziastingus programinės įrangos kūrėjus, skatinančios per trumpą laiką įgyvendinti įdomias, pritaikomas ir prasmingas programines idėjas. Pirmieji EUROPEANOS inicijuoti Europos kultūros paveldo hakatonai Hack4Europe buvo pradėti rengti 2011 m.
Hack4LT gali dalyvauti programuotojai ir kompiuterinių sistemų ekspertai, informacinių technologijų specialistai ir studentai, programavimo aistruoliai ir mėgėjai. Kūrybinėse dirbtuvėse 2 dienas vyks intensyvios programavimo sesijos, kuriose įvairios darbo grupės, panaudodamos atvira prieiga pasiekiamus EUROPEANOS skaitmeninius išteklius, sieks įgyvendinti savo idėjas dviejose teminėse erdvėse: EUROPEANOS išteklių pritaikymas visuomenės poreikiams ir EUROPEANOS išteklių pritaikymas humanitarinių mokslų tyrimų poreikiams. Dviejų geriausių idėjų, paverstų technologiniais sprendimais (prototipais), autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais. Vilniaus universiteto rektoriaus įsteigtas 500 eurų prizas atiteks geriausiai įgyvendintai idėjai, padėsiančiai patenkinti humanitarinių mokslų srities mokslininkų poreikius. Kitas 500 eurų prizas, įsteigtas informacinių sistemų ir programinės įrangos kūrimo kompanijos UAB „Asseco Lietuva“, bus skirtas geriausiai įgyvendintai idėjai, orientuotai į plačiąją visuomenę.
Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamų kultūros paveldo kūrybinių dirbtuvių Hack4LT siekis – skatinti inovatyvių idėjų plitimą kultūros paveldo ir humanitarinių mokslų skaitmeninimo srityse. Tai unikalus jungtinis nacionalinių ir Europos organizacijų renginys, vienijantis dvi svarbiausias šioje srityje veikiančias Europos organizacijas (EUROPEANA ir DARIAH) ir skaitmeninio kultūros paveldo idėjas skatinančias nacionalines institucijas (Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas, Vilniaus universiteto biblioteka, Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, UAB „Asseco Lietuva“ ir UAB „Dizi“).
Renginio organizatoriai tiki, kad Hack4LT prisidės prie humanitarinių mokslų tyrimų skatinimo ir skaitmeninių kultūrinių išteklių populiarinimo Lietuvoje ir įkvėps panašias nacionalines iniciatyvas.
Laikas: balandžio 4–5 d.
Vieta: Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (Saulėtekio al. 5, Vilnius).
Komentarų nėra. Būk pirmas!