Vasario 4–6 d. VU Teisės fakultete (VU TF) buvo surengtas mokslinėms diskusijoms skirtas renginys – Teisės mokslo pavasaris. Jame buvo analizuojamos dabartinės teisės problemos, išsilavinimo klausimai, aptariamos įvairios su mokslu, teise ir jos įgyvendinimu susijusios perspektyvos. „Teisės mokslo pavasaris skirtas išjudinti teisines diskusijas, parodyti, kaip teisės mokslas veikia visuomenę, artinti visuomenę prie teisės ir mokslininkų“, – sveikindamas sakė VU Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis.
Teisės mokslo pavasarį sudarė trys skirtingos dalys: konferencija „Privatinės teisės tyrimai“, Studentų mokslinės draugijos konferencija ir apskritojo stalo diskusija „Teisininko išsilavinimas: koks jis turi būti?“. Renginyje dalyvavo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo specialistai, visų trijų teisininkus rengiančių universitetų – Vilniaus, Mykolo Romerio ir Vytauto Didžiojo – profesoriai. Į diskusijas taip pat įsitraukė įvairūs mokslininkai, tyrėjai ir studentai, atvykę iš visos Lietuvos.
Daugiausia dėmesio renginyje buvo skiriama mokslinei konferencijai „Privatinės teisės tyrimai“. Jos organizatorius prof. dr. Vytautas Mizaras teigė, kad ši konferencija orientuota į Lietuvos civilinę teisę ir jos įgyvendinimo, taikymo, aiškinimo problematiką. Renginyje buvo analizuojami įvairūs teisės institutai, aptariamas ir išgryninamas konceptualus požiūris į juos. Daug dėmesio skirta tokioms temoms kaip sutarčių teisė, sutuoktinių prievolių bendrumas, daiktinių teisių ir prievolinių teisių atskyrimas, reglamentavimas. Taip pat buvo svarstoma, ar institutai tinkamai taikomi Lietuvos jurisdikcijoje.
Kitas Teisės mokslo pavasario renginys, vykęs vasario 5 d. – Studentų mokslinės draugijos organizuota konferencija „SMD 2013“. Joje studentai pristatė savo savarankiškus mokslinius tyrinėjimus, buvo įvertinti ir apdovanoti už pasiekimus. VU Teisės fakulteto Alumni draugija skyrė 1000 litų stipendijas geriausius mokslinius straipsnius individualiose nagrinėjamose srityse parengusiems studentams. Prie apdovanojančiųjų prisidėjo teisės portalas „Infolex“, skyręs prizus už geriausius konferencijoje pristatytus mokslinius darbus.
Teisės mokslo pavasarį vainikavo apskritojo stalo diskusija „Teisininko išsilavinimas: koks jis turi būti?“. Joje buvo aptariamas Teisės studijų krypties aprašas ir diskutuojama apie tai, kaip turėtų keistis teisės mokslas, ką daryti, kad teisininkų darbas atitiktų visuomenės lūkesčius. Diskusiją moderavo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.
Tikimasi, jog Teisės mokslo pavasaris taps tradiciniu renginiu VU Teisės fakultete ir kasmet sutrauks vis daugiau specialistų ir mokslininkų, norinčių pasidalinti savo patirtimi bei mintimis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!