Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentams surengtoje paskaitoje „Teisėjo profesijos perspektyvos“ kalbėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas, teisėjas Alenas Piesliakas užtikrino, kad teisėjui didžiausias malonumas – kai jam priėmus teisingą sprendimą, žmogus iš teismo posėdžių salės išeina radęs teisingumą.
A. Piesliako manymu, renkantis teisėjo profesiją, labai svarbu įvertinti, ar lengva gyvenime priimti sprendimus. „Jei paprastus gyvenimiškus sprendimus priimate greitai, dirbti teisme jums nebus sunku“, – dėstė teisėjas.
Anot jo, dažnai būna situacijų, kai įstatymas nurodo vienaip, bet susiformavę teisingumo principai tam prieštarauja. „Įstatymas yra formalizuotas, nepritaikytas kiekvienai situacijai, – sakė teisėjas. – Žinoti principus, kaip išlaikyti balansą tarp teisingumo vykdymo ir įstatymo laikymosi, yra kasdienis teisėjo darbas.“
A. Piesliakas studentams pasakojo apie metus trukusį savo pasiruošimą pretendentų į teisėjus egzaminui, apie pirmuosius įtemptus bylų nagrinėjimus ir po penkerių metų įvykusį lūžį.
„Teisėjo darbas, kurį dirbu jau devynerius metus, yra labai įdomus. Dirbant apylinkės, pirmos instancijos, teisme pats „prisilieti“ prie kiekvienos bylos, pabendrauji su visais proceso dalyviais. Teisėjas yra kaip kempinė, kuri per dieną sugeria svetimas problemas. Dirbant šį darbą reikia išmokti grįžti namo tuščia galva. Kai pripranti prie bylų nagrinėjimo posėdžių, prie kasdienės įtampos, ji dingsta savaime“, – sakė teisėjas.
Vilniaus miesto apylinkės teismas, kuriame dirba teisėjas, yra didžiausias teismas Lietuvoje. Jame šiuo metu dirba maždaug 450 žmonių. Iš jų – 108 teisėjai. Anot A. Piesliako, karjeros galimybės šiame teisme yra didelės. „Nebijokite kreiptis į teismą dėl teisėjo padėjėjo darbo ar galimybės atlikti praktiką teisme, – būsimus teisininkus drąsino teisėjas. – Yra nemažai atvejų, kai praktiką atlikę studentai vėliau buvo kviečiami dirbti teisėjų padėjėjais“.
A. Piesliakas akcentavo geros komandos ir tinkamo veiklos organizavimo svarbą teisėjo darbe. „Teisėjo padėjėjas turi ne tik surašyti nuosprendžio projektą ar surasti reikiamą įstatymą, bet ir nebijoti pasakyti teisėjui pastabą, jei jis suklydo“, – pabrėžė teisėjas.
Paskaitoje A. Piesliakas studentams taip pat pasakojo apie sunkiausias sukčiavimo, PVM grobstymo bylas ir kuriozines situacijas iš teismo posėdžių salės. Studentai po paskaitos domėjosi visuomenės požiūriu į teisėjo darbą bei teisėjui keliamais etikos reikalavimais.
Vilniaus universiteto studentams surengta paskaita – universiteto „Karjeros dienų 2013“ programos dalis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!