Ketvirtadienį duris atvėrė tradicinė paroda „Studijos 2013“. Organizatorių teigimu, šiemet ji sutraukė rekordinį dalyvių skaičių. Parodoje dalyvauja 190 mokymo įstaigų ir organizacijų iš Lietuvos ir užsienio (pernai buvo 120 dalyvių). Vilniaus universitetas yra tradicinis šios parodos, kuri taip pat dažnai būna vadinama tiesiog studijų muge, dalyvis. VU stendas kasmet sulaukia didelio parodos lankytojų dėmesio.
Abiturientai – „paklausi prekė“
Parodos atidarymui jos organizatoriai šiemet pasirinko „skrydžio“ temą. „Studijų 2013“ dalyviai ir svečiai buvo kviečiami į konferencijos salę, kuri parodos atidarymo proga pavirto lėktuvo salonu, skraidinančiu visus norinčius maršrutu „Mokymasis – Studijos – Karjera“. Organizatoriai pažymėjo, kad šis „skrydis“ tęsis tris dienas (kol vyks mugė), tačiau visiems norintiems šis maršrutas gali tęstis visą gyvenimą.
Parodos atidaryme dalyvavo daug garbingų svečių. Kaip savo sveikinimo kalboje pažymėjo Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, paroda „Studijos 2013“ siūlo moksleiviams platų būsimų studijų pasirinkimą. Ministras pirmininkas akcentavo žinių, kaip būtinos progreso sąlygos, svarbą. „Visada sakau, kad tokioje mažoje, atviroje valstybėje, kaip Lietuva, be švietėjiško progreso vargu ar galima būtų kalbėti apie kokią nors pažangą ir ekonomikos srityje“, – pažymėjo A. Butkevičius. Ministras pirmininkas taip pat akcentavo, kad šią parodą galima būtų pavadinti „didžiąja atvirų durų diena“. „Čia moksleiviai gali pamatyti visą galimybių panoramą ir išsirinkti sau tinkamiausią kelią“, – sakė A. Butkevičius.
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kalbėjo apie šalies nūdienos poreikius. „Mes vyriausybėje esame įsitikinę, kad pirmiausiai reikėtų ruošti tuos specialistus, kurių reikia Lietuvai. Galbūt daugelis Lietuvos aukštųjų mokyklų vadovų nėra patenkinti mūsų rengiamais sprendimais, bet vistiek Lietuvos prioritetas ir interesas mums bus pirmoje vietoje“, – sakė savo kalboje ministras. D. Pavalkio teigimu, esminį dėmesį jo ministerija ir visa vyriausybė planuoja skirti studijų kokybės klausimams. Ministras taip pat pažymėjo, kad užsienio aukštųjų mokyklų dalyvavimas parodoje „Studijos 2013“ byloja apie tai, kad Lietuvos abiturientai „yra paklausi prekė“. D. Pavalkis taip pat išreiškė viltį, kad būsimi studentai rinksis tas studijų programas, kurios garantuos jiems ateityje galimybę įsidarbinti, daryti karjerą ir, tuo pačiu, atnešti kuo daugiau naudos Lietuvai.
VU nebijo konkurencijos
Nemažai į parodos erdvę įžengusių moksleivių iškarto patraukdavo prie Vilniaus universiteto stendo. Čia juos konsultavo ne tik studentai, bet ir skirtingų VU fakultetų administracijos atstovai – dekanai ir prodekanai.
Pasak l.e.p. rektoriaus prof. habil. dr. Jūro Banio, Vilniaus universitetas kiekvienais metais aktyviai dalyvauja parodoje ir siūlo moksleiviams labai platų studijų programų pasirinkimą. „Dalyvaudami parodoje mes šiandien kaip ir kasmet tikimės, kad mūsų stendą pamatys kuo daugiau būsimų abiturientų. Čia jie turi galimybę detaliau sužinoti apie studijų programas, kurias kiekvienas iš jų galbūt dar tik svajoja rinktis“, – sakė J. Banys. Jis akcentavo, kad VU stende galima ne tik susipažinti su siūlomomis studijų programomis, bet ir sužinoti, kaip vyksta studijų procesas bei tai, kokias karjeros galimybes vienokia ar kitokia studijų programa atveria ją pasirinkusiam žmogui. „Mes tikimės, kad ši paroda, kaip ir tradicinės daugelio dekanų ir prodekanų kelionės į mokyklas bei rajonus, duos bendrą teigiamą rezultatą ir mes ir šiais metais pakviesime studijuoti į mūsų universitetą pačius geriausius abiturientus“, – pažymėjo J. Banys.
L.e.p. rektoriaus teigimu, Vilniaus universitetas nebijo konkurencijos ir vertina ją kaip teigiamą reiškinį. „Mes gyvename globaliame pasaulyje. Tai ypač aktualu dabar, kai esame Europos Sąjungos nariai ir mūsų abiturientai gali išvažiuoti mokytis į bet kurią Europos šalį. Kitaip sakant, mes susiduriame su labai rimta konkurencija, tačiau tai tik dar kartą primena mums, kiek daug dėmesio reikia skirti studijų kokybei“, – akcentavo J. Banys.
Šiemet Vilniaus universitetą parodoje pristatė ne tik pagrindinis VU stendas, bet ir specialiai įrengta laisvalaikio zona. Pasak Vilniaus universiteto Studijų direkcijos vadovės Jekaterinos Bortkevič, ši zona skirta tam, kad gaudami informaciją apie studijas Vilniaus universitete būsimi studentai galėtų pajusti ir VU studentiško gyvenimo dvasią. „Čia yra galimybė laisvai pabūti, pabendrauti, išgerti kavos ir pasižiūrėti vaizdo medžiagą apie įvairius Vilniaus universiteto gyvenimo aspektus. Pavyzdžiui, čia demonstruojamos ir vaizdo įrašai iš studentiškų roko operų, ir informaciniai filmukai, pasakojantys apie tai, kaip teisingai pasirinkti studijas, kaip ateiti į Vilniaus universitetą, kur rasti daugiau informacijos?“, – pasakojo J. Bortkevič. Poilsio zonoje taip pat buvo vykdoma ir interaktyvi apklausa, kuria siekta geriau pažinti būsimų studentų poreikius – sužinoti, kaip abiturientai renkasi aukštojo mokslo instituciją, kokia informacija apie studijas jiems yra svarbi ir pan. Pasak J. Bortkevič, apklausos rezultatai turėtų padėti ateityje geriau informuoti būsimus studentus apie Vilniaus universiteto siūlomas studijas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!