Knygos autorius – Vilniaus universiteto teatro meno vadovas Rimantas Venckus – remdamasis ilgaamžės Vilniaus universiteto teatro istorijos faktais, savo mokytojų, kolegų ir paties darbo patirtimi, atskleidžia studentų teatro savitumą, meninės veiklos ypatumus, edukacinį prasmingumą ir paveikumą, įtaką jaunos asmenybės tobulėjimui, kultūrinės kompetencijos ugdymui.
Knygoje glaustai apžvelgiama Vilniaus universiteto teatro istorija – nuo pirmojo spektaklio „Hercules“ (1570 m.) iki šių laikų, trumpai pristatomi pastaraisiais dešimtmečiais dirbę režisieriai. Tačiau svarbiausia – autoriaus pastangos parodyti, kad nuo pat mokyklinio teatro pradžios iki dabar universitetinis teatras yra neatsiejamas nuo edukacijos, jis buvo ir tebėra studentų ugdymo proceso dalis. Šiai temai skiriama daugiau dėmesio – svarstoma, kaip siejasi teatro režisūra ir edukacija, kokią naudą universiteto teatras teikia jaunos asmenybės ugdymui. Pateikiamos buvusių teatro narių mintys šiuo klausimu.
Knyga skiriama visiems, kas domisi iki šiol dar visiškai nenagrinėtu reiškiniu – studentiškuoju teatru, akademinio jaunimo kultūrinės edukacijos problemomis.
Rimantas Venckus – VU teatro meno vadovas, trupės „Minimum“ režisierius, pastatęs per 30 spektaklių. R. Venckus aktyviai dalyvauja rengiant kasmetinius tarptautinius universitetų teatrų forumus, yra apdovanotas VU rektoriaus padėkos raštais, 1985 m. pelnęs Rašytojų sąjungos prizą už lietuvių poezijos teatrines interpretacijas, 1987 ir 2000 m. – prizus tarptautiniuose festivaliuose už įdomiausias W. Shakespeare’o interpretacijas, įvertintas įvairiais diplomais tarptautiniuose universitetų teatrų forumuose Lietuvoje ir festivaliuose užsienyje.
R. Venckus yra parašęs tris pjeses ir dešimt inscenizacijų. Kaip teatro ir literatūros kritikas yra paskelbęs spaudoje per 100 straipsnių ir recenzijų. 1976–2001 m. dirbo Lietuvos menininkų rūmų teatro renginių kuratoriumi ir vedėju. 2007 m. kultūros ministro įsakymu jam suteiktas meno kūrėjo statusas. 2010 m. apdovanotas LR Seimo medaliu.
Vilniaus universiteto leidykla, 2013, Vilnius, 112 p.
Komentarų nėra. Būk pirmas!