Vasario 2 d. (ketvirtadienį) 17.00 val. Vilniaus paveikslų galerijoje, Chodkevičių rūmuose (Didžioji g. 4), vyks knygos „Barbora Didžiokienė: mažosios dailininkės prisiminimai“ pristatymas.
Barboros Didžiokienės (1896–1976) gyvenimo aprašymas, saugomas Kaune, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Barboros ir Vlado Didžiokų archyve, yra unikalus, dar nepakankamai nagrinėtas dailėtyros šaltinis. Tai ne rašytojos, o moters ir dailininkės tekstas. Jis sudarytas iš dviejų itin kontrastingų dalių: valiūkės peterburgietės Varios (Varvaros Gorochovos) nerūpestingos mergystės ir Barboros Didžiokienės skausmingos moterystės/motinystės tarpukario Lietuvoje. Gyvenimiška 80 metų jos kelionė iš tiesų įspūdinga: iš rusų kultūros sidabrinio amžiaus (simbolizmo, moderno) į sovietinio laikotarpio metų kemsyną su tarpine stotele anuomet nepriklausomoje Lietuvoje. Šioje knygoje rašoma apie Barboros jaunystę – su mergystės svajonėmis, čiuožyklomis, įraudusiais įkaitusiais žandais ir laukinio žvėrelio apetitu.
Knygos pristatyme dalyvaus sudarytoja Ramutė Rachlevičiūtė, istorikė prof. Dalia Leinartė, aktorė Birutė Mar, dailės istorikai Justina Augustytė ir dr. Helmutas Šabasevičius, muzikantės Marija Berezina (smuikas), Liucija Vlasenko (akordeonas). Skambės P. Černeckio „Senovinis romansas”, J. Derbenko „Romantinė preliudija”, A. Aliabjevo „Lakštingala”, B. Bonsoro „Valsas ir Serenada”, G. Sviridovo romansas iš muzikinių iliustracijų A. Puškino apysakai „Pūga“, V. Vlasovo „Bosa Nova“, A. Piazzollos „Libertango“.
Pristatymo metu bus galima įsigyti knygą. Taip pat knygą galima įsigyti Lyčių studijų centre.
Komentarų nėra. Būk pirmas!