Žurnalo „Veidas“ reitingai ir džiugina, ir liūdnai stebina. Pats aukštųjų mokyklų reitingavimas nėra geras ar blogas dalykas savaime, tai labai priklauso nuo reitinguojančios agentūros. Kiekvienas reitingas turi savo specifiką ir metodiką, kuria remiantis nustatoma aukštosios mokyklos „vertė“. Smagu, kad VU yra pirmojoje reitingo vietoje, bet nerimą kelia studentų apklausos duomenys.
Žinoma, reikia turėti galvoje, kad šiame universitete studijuoja ypač gabūs ir reiklūs studentai, todėl neverta stebėtis, kad taškų kiekiu universitetas neblizga, kita vertus, šiuos rezultatus reikia priimti kaip tam tikrą indikatorių, pasitelkti gilesnę kokybinę analizę ir išspręsti esančias problemas. Gaila, kad iš pateiktos analizės sunku nustatyti, kur slypi problemos – atskirai pagal analizuotas sritis rezultatai atrodo geresni, bet vidurkis išeina mažesnis – trūksta aiškumo, kaip ir kodėl yra įvedami vieni ar kiti koeficientai, o ši informacija galėtų padidinti skaidrumą ir paties reitingo prestižą. Šiuo metu žiūrint į rezultatus peršasi mintis, kad „Veido“ reitingas yra labiau kiekybinis nei kokybinis.
Analizuodami šiuos ir VU Kokybės vadybos centro vykdomos apklausos duomenis, matome, kad yra tam tikrų sutapimų ir aiškių vietų, kuriose turime bėdų. Tad pabaigus analizę numoti ranka į visa tai negalima – reikia sėsti kartu su administracija ir ieškoti sprendimo, siekiant gerinti studijų kokybę ir aplinką.
Komentarų nėra. Būk pirmas!