Pirmadienį žurnalas „Veidas“ jau keturioliktą kartą paskelbė Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingą. Vilniaus universitetas tradiciškai užėmė pirmąją reitingo vietą, didesnių pokyčių neįvyko ir pirmajame penketuke.
Tiesa, VU kiek apleido savo pozicijas ir surinko tik 69,76 taško, tuo tarpu pernai buvo surinkta 72,8. Didelį šuolį pirmajame penketuke padarė antroje vietoje esantis Kauno technologijos universitetas (KTU), surinkęs 61,18 taško (pernai – 52). Trečiąją vietą reitinge išlaikė Mykolo Romerio universitetas (MRU). Į pirmąjį penketuką sugrįžo Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), užėmęs ketvirtąją vietą (pernai buvo šeštas), o į penktąją vietą iš ketvirtos nusileido Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU). Prie lyderių penketuko priartėjo ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (praėjusiais metais susijungę Kauno medicinos universitetas ir Lietuvos veterinarijos akademija).
Dar daugiau kriterijų
Reitingo pristatyme buvo pažymėta, kad lyginti praėjusių metų reitingą su šiemetiniu ne visada lengva, nes šiek tiek keitėsi aukštųjų mokyklų vertinimo kriterijai, atsirado daugiau vertinimo kategorijų. Pasak „Veido“ vyriausiojo redaktoriaus Gintaro Sarafino, kasmet vertinimo kriterijai yra peržiūrimi ir papildomi. Jis neatmetė galimybės, kad kitais metais kriterijų skaičius vėl didės.
Pristatant reitingą, buvo pasidžiaugta, kad sulig kiekvienais metais auga ir pasitikėjimas žurnalo „Veidas“ reitingu, į jo rezultatus atsižvelgia vis daugiau abiturientų. Pasak G. Sarafino, tai atspindi ir reitingo tikslą – padėti abiturientams ir kartu jų tėvams susigaudyti aukštojo mokslo sistemoje, leisti jaunuoliams pasirinkti geriausią profesiją ir kokybiškiausią aukštąją mokyklą. „Kad ir kaip būtų paradoksalu, bet šiandien abiturientams ir jų tėvams labai sunku gauti objektyvią informaciją apie Lietuvos universitetus. Nemanome, kad būtų teisinga, jeigu jaunuoliai rinktųsi aukštąją mokyklą vien pagal reklaminę informaciją, pateikiamą universiteto tinklalapyje“, – pažymėjo G. Sarafinas.
VU abiturientai paklausūs darbo rinkoje
Tarp naujų kriterijų, kuriuos šiemet, siekdamas pateikti kuo tikslesnį reitingą, įvedė žurnalas „Veidas“, buvo universitetų tarptautiškumas ir universitete įgytos specialybės paklausa darbo rinkoje. Deja, pagal pirmą iš minėtų kriterijų Vilniaus universitetas pralaimi net keturioms aukštosioms mokykloms – MRU, KTU, VGTU ir VDU. Užtat pagal universitete įgytos specialybės paklausą darbo rinkoje Vilniaus universitetas kol kas neturi rimtesnių konkurentų (čia VU surinko 18,6 taško iš 20 galimų). Tačiau, kaip sakė vienas iš reitingo sudarymo partnerių, bendrovės „Prime Consulting“, atlikusios reprezentatyvią darbdavių apklausą, direktorius Saulius Olenevičius, dažnas darbdavys skundžiasi pernelyg menku praktiniu universitetą baigusių absolventų pasirengimu darbui. Tai priekaištas visoms Lietuvos aukštosioms mokykloms.
„Veidas“ šiemet reitingavo ir nevalstybines aukštąsias mokyklas (pirmą kartą jos reitinguotos pernai). Tarp šių aukštųjų mokyklų geriausias yra ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, surinkęs net 70,76 balo. Pagal surinktų taškų skaičių ši aukštoji mokykla lenkia net Vilniaus universitetą, tačiau, kaip patikino reitingo organizatoriai, ISM yra absoliučiai geriausias tik savo – privačių universitetų – kategorijoje: jeigu būtų sudaromas bendras visų aukštųjų mokyklų reitingas, vargu ar jis, konkuruodamas su valstybiniais universitetais, atsidurtų pačioje aukščiausioje pozicijoje.
Komentarų: 8
2011-05-24 08:45
Studentekodel nutylima, kad studentai savo vu įvertino tik 5,6 balais iš 10 galimų? Straipsnis labai subjektyvus
2011-05-24 10:33
ViktorGerb. Studente, jūs visiškai teisi – studentų įvertinimas tikrai ne universiteto naudai, apie tai bus rašoma išplėstinėje reitingo analizėje, kuri pasirodys artimiausiame “Universitas Vilnensis” numeryje. Ten pat galėsite perskaityti ir VUSA bei Vilniaus universiteto administracijos atstovų komentarus.
2011-05-24 10:46
prenumeratoriusTurbut issamiau bus aprasyta straipsnyje Vilnensyje. O dabar pateikta tik trumpa info. Ir turbut naturalu, kad straipsnis subjektyvus, juk tai VU Naujienu portalas…
2011-05-24 12:19
Vilniusna, juk kiekvienas tai gali pamatyti. reiktų panagrinėti priežastis.Kodėl MRU studentai taip myli, o VU kritikuoja.Gal ir todėl, kad pas mus sustoja kritiškai mastantys ir siekiantys daugiau.netvirtinsiu, kad viskas gerai.
2011-05-31 11:47
kristakodel pirmas nesuprantu. juk world ranking pirmiau yra ktu, o vilniaus tik 3 lietuvoje.
2011-05-31 12:27
to krista[quote name=”krista”]kodel pirmas nesuprantu. juk world ranking pirmiau yra ktu, o vilniaus tik 3 lietuvoje.[/quote]
Turbūt „world ranking“ sumaišei su „webometrics ranking“ :) nes „webometrics ranking“ susijęs su universitetų tinklalapiais, jų padalinių tinklalapiais ir pan., o ne su pačiu universitetu ar studijų kokybe.
2011-06-14 16:15
jonas[quote name=”to krista”][quote name=”krista”]kodel pirmas nesuprantu. juk world ranking pirmiau yra ktu, o vilniaus tik 3 lietuvoje.[/quote]
Turbūt „world ranking“ sumaišei su „webometrics ranking“ :) nes „webometrics ranking“ susijęs su universitetų tinklalapiais, jų padalinių tinklalapiais ir pan., o ne su pačiu universitetu ar studijų kokybe.[/quote]
Tai kam rupi tie tinklalapiai. tegu neskelbia kad geriausias, tegul sako kad tinklalapis geriausias. Visiem rupi studijos-ne tinklalapiai.
2011-06-15 08:32
studentas[quote name=”jonas”]Tai kam rupi tie tinklalapiai. tegu neskelbia kad geriausias, tegul sako kad tinklalapis geriausias. Visiem rupi studijos-ne tinklalapiai.[/quote]
Na, gal studentams ar stojantiesiems ir nerūpi tinklalapių gerumas, tačiau toks pr’inis pranešimas visus užkabino, vadinasi, tikslas pasiektas :) Bet kuriuo atveju visiškai sutinku su tuo, kad didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas studijoms, jų kokybei.