Praėjusią savaitę Vilniaus universiteto muziejaus direktorius Ramūnas Kondratas Senato komisijai pristatė muziejinės veiklos universitete organizavimo ir koordinavimo darbų eigą. Kurti VU muziejų kaip atskirą neakademinį kamieninį padalinį buvo nuspręsta praėjusių metų vasarį.
R. Kondratas sakė, kad vienas svarbiausių šiuo metu vykdomų uždavinių yra sukurti nuolatinę ekspoziciją restauruotoje Šv. Jonų bažnyčios varpinėje. „Ekspozicija bus pirmame varpinės aukšte. Jos tema „Universitetas ir pasaulis“. Vietos jai nėra daug, tad nebuvo lengva apsispręsti, kokio pobūdžio ši ekspozicija turėtų būti. Galiausiai nusprendėme temą „Universitetas ir pasaulis“ atskleisti per žymių mokslininkų, kurie atvažiuodavo dėstyti ir dirbti Vilniaus universitete, ir VU auklėtinių, kurie išėjo į platųjį pasaulį ir ten išgarsėjo, asmenybes“, – sakė R. Kondratas. Varpinėje taip pat bus demonstruojama Fuko švytuoklė. Turistai galės pakilti ir į apžvalgos aikštelę varpinės viršuje ir grožėtis nuostabia Vilniaus miesto panorama.
VU muziejaus direktorius minėjo, kad norint užbaigti ekspozicijos įrangos darbus kol kas tenka laukti viešųjų pirkimų proceso pabaigos. „Kai tik gausim visas reikiamas priemones ir įrengsime ekspoziciją – galėsime atverti varpinės duris turistams“, – sakė R. Kondratas.
Į Vilniaus universiteto muziejaus jurisdikciją pereina ir centrinių rūmų architektūros ansamblio lankymo tarnyba. „Siekiame, kad būtų koordinuojama visa tarpusavyje susijusi veikla“, – pabrėžė R. Kondratas. Pasak VU muziejaus direktoriaus, aktyviai konsultuojamasi ir su skirtingų VU fakultetų muziejais.
R. Kondratas pažymėjo ir keletą probleminių aspektų. Pasak jo, labiausiai Vilniaus universiteto muziejų varžo patalpų ir personalo trūkumas. „Itin opi yra patalpų problema. Buvo bandoma rasti kur nors didesnę salę, kur galėtų būti eksponuojama apžvalginė universiteto paroda, tačiau tokios salės Vilniaus universitete tiesiog nėra“, – apgailestavo R. Kondratas. Nepavyks įgyvendinti ir sumanymo, kad VU muziejus būtų įkurdintas atskirame pastate, kaip, pavyzdžiui, Tartu ar Krokuvos universitetų muziejai. „Dabar tenka galvoti, kaip panaudoti visas turimas mažesnes patalpas, tinkamas ekspozicijoms rengti“, – sakė R. Kondratas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!