Kitą savaitę Lietuvą sudrebins didžiausia Baltijos šalyse interneto tendencijų konferencija „Login 2011“. Renginyje, kuris masiškai pritraukia internautus, jau trečią kartą iš eilės bus apdovanoti geriausi 2010 m. interneto projektai. Šiais metais interneto profesionalų komisija atrinko per šimtą projektų, kurie pateikti 18 apdovanojimų. Džiugu tai, kad keliose nominacijose minimas Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto absolvento Mangirdo Skripkos su kolegomis sukurtas turinio valdymo sistemos „ImpressPages CMS“ projektas.
Jis nominuotas kategorijoje „Metų eksportas“ kaip labiausiai praėjusiais metais tarptautinėje elektroninėje erdvėje išgarsėjęs ar Lietuvos vardą garsinęs interneto projektas. Sukurta turinio valdymo sistema taip pat pasiūlyta „Geriausios WEB aplikacijos“ nominacijoje kaip geriausia praėjusiais metais sukurta lietuviška web aplikacija. Nominacijų laimėtojai paaiškės jau kitą savaitę, o mes domimės pačiu projektu ir kalbiname šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenantį Mangirdą Skripką.
„Login“ skelbtose nominacijose Jūsų su kolegomis sukurta turinio valdymo sistema pretenduoja į du apdovanojimus. Pati sistema sulaukė pasaulinio atgarsio. Ar tikitės laimėti bent vieną iš jų? Kaip vertinate, kad Jūsų projektas nominuotas?
Džiaugiuosi, kad mano projektas buvo nominuotas dviejose kategorijose „Login“ konferencijoje. Nerašiau laiško organizatoriams ir neprašiau įtraukti „ImpressPages CMS“ į sąrašą. Todėl toks pastebėjimas ir įvertinimas tikrai džiugina. Tikiuosi laimėti „Geriausios WEB aplikacijos“ nominacijoje.
Kaip kilo idėja sukurti tokią sistemą ir kuo ji yra unikali bei patraukli vartotojui?
2005 m. įsteigiau įmonę. Su kolegomis kūriau interneto svetaines, tad idėja sukurti tokią sistemą kilo iš poreikio. Išbandėme dešimtis kitų produktų ir neradome tokio, kuris atitiktų mūsų lūkesčius. Norėjome savo klientams pasiūlyti išties patogų būdą valdyti turinį. Taip atsirado „ImpressPages CMS“. Kartu su manimi dirba Audrius Jankauskas (HTML / JavaScript) ir Mindaugas Stankaitis (dizaineris). Visi kartu toliau tęsiame veiklą čia, Didžiojoje Britanijoje.
Ar esate pirmieji lietuviai, išplaukę su savo projektu į tarptautinius vandenis?
Labai sunku pasakyti, kas yra išplaukęs į tarptautinius vandenis, o kas ne. Lietuoje yra sukurta keletas turinio valdymo sistemų. Mano žiniomis, „ImpressPages CMS“ yra populiariausia.
Ar žinote, kiek vartotojų jau naudoja Jūsų sukurtą turinio valdymo sistemą?
Šiuo metu turime per du tūkstančius registruotų vartotojų ir kas dieną jų daugėja po šimtą. Bet registraciją įjungėme tik prieš mėnesį. Tad apskritai dirbančių su „ImpressPages CMS“ yra kur kas daugiau. Ši programa naudojama Vilniaus universitete, Alfa.lt projektuose, keliuose portaluose (pvz., Automokyklos.lt).
Kada baigėte VU ir ar tęsėte mokslus po bakalauro studijų?
VU programų sistemų magistro studijas baigiau 2008 m. Artimiausiu metu mokslų tęsti neketinu. Verslas atima visą laiką. Bet turiu svajonę tolimoje ateityje baigti kokius nors visai kitos krypties mokslus – marketingo, filosofijos ar panašiai.
Ar įgyvendinant tokius projektus užtenka žinių, kurias įgijote VU MIF? Ar tobulėjimui ribų nėra ir tai pasiekėte ne tik žiniomis, bet ir sunkiu darbu?
Vieno kurio elemento neužtenka. Veikia tik visas derinys. Neįkainojamos VU MIF žinios, tikrai sunkus darbas ir didelis užsispyrimas yra receptas į sėkmę. Universitete neįmanoma išmokti visko. Aš iki šiol kas dieną mokausi ir galo nematau. Universitetas išmoko mokytis. Tai yra svarbiausia.
Ar mūsų VU mokslininkai perteikia pakankamai žinių, ar daug kas priklauso nuo paties studento motyvacijos ir tikslų?
Manau, kad turėjau puikius dėstytojus. Esu patenkintas ir tuo, kur link eina švietimo reforma. Kol kas yra daug bumbančių ir nepatenkintų, bet manau, kad tai vienintelis kelias kelti švietimo kokybę ir studentų motyvaciją. Už kelerių metų bus prestižas studijuoti ne tik VU, bet ir kituose Lietuvos universitetuose.
Kaip apibūdintumėte save kaip studentą?
Buvau gana netvarkingas. Konspektų beveik neturėdavau. Kaip ir rašydavausi, bet netvarkingai. Negalėjau perskaityti, ką pats užsirašiau. Neprisimindavau, kur užsirašiau. Konspektai buvo išmėtyti po kelis sąsiuvinius ir ne pagal dalyką, o pagal tai, kuris sąsiuvinis po ranka pakliuvo. Bet dėl darbštumo gaudavau gerus pažymius. Tiesiog daug mokiausi. O nuo antro kurso pradėjau dirbti, nes norėjau gyventi savarankiškai.
Nesu bėgikas, bet vieną kartą dalyvavau MIDI bėgime nuo Niujorko (studentų bendrabučiai Saulėtekyje – red. pastaba) iki Naugarduko. Tą iššūkį prisimenu ryškiausiai ir iki šiol stebiuosi, kaip lengva bėgti, kai bėgi su visa grupe.
Šiuo metu esate Didžiojoje Britanijoje. Kokie keliai Jus ten nuvedė ir ką šiuo metu dirbate?
Atsikrausčiau į Didžiąją Britaniją, nes čia radau investuotoją. Balandžio–birželio mėnesiams greičiausiai grįšiu į Lietuvą, o vėliau turbūt vėl metams į Britaniją.
Kokie Jūsų ateities planai, ar turite ambicingų užmojų, kuriuos norėtumėte įgyvendinti IT srityje?
Užmojų daugiau, nei reikia. Galvoje nuolat sproginėja idėjos. Bet taip turbūt yra daugeliui baigusių MIF‘ą. Visų įgyvendinti neįmanoma. Reikia sutelkti visas jėgas į vieną. Jei jėgas išbarstysi po kelis projektus, nieko neišeis. Todėl artimiausiu metu esu atsidavęs „ImpressPages CMS“ ir kol kas nematau idėjų, kurios būtų vertos mesti dabartinį darbą.
Kovo 17–18 d. jau penktąjį kartą įvyksiantis „Login 2011“ renginys šiemet žada į vieną vietą suburti daugiau nei 2 tūkst. interneto entuziastų. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje dviejų dienų konferencijoje savo vizijomis apie interneto ir naujųjų technologijų ateitį dalysis per 40 pranešėjų.
Iki kovo 15 d. kviečiame balsuoti už „Login 2011“ interneto projektus. Juk jūs žinote, kam atiduosite savo balsą… Žinoma, kad www.impresspages.org projektui!
Komentarų nėra. Būk pirmas!