Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto profesorius Narimantas Evaldas Samalavičius, aktyviai dirbantis VU ir vadovaujantis chirurgijos departamentui bei robotinės chirurgijos programai Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, įvertintas Jokohamoje (Japonijoje) įvykusiame pasauliniame chirurgų suvažiavime. XXX tarptautinės universitetų kolorektinių chirurgų draugijos (International Society of University Colon and Rectal Surgeons) kongrese mokslininkas išrinktas šios draugijos prezidentu dvejų metų kadencijai.
Prof. N. E. Samalavičius tarptautinei draugijai vadovaus iki jos pasaulinio kongreso Stambule, Turkijoje, 2022-ųjų spalį. Toks įvertinimas – neeilinis įvykis Lietuvos medicinos istorijoje. Iki šiol tik vienam Lietuvos medikui teko vadovauti tarptautinei organizacijai – 2005 m. Pasaulinės krūtinės, kraujagyslių ir širdies chirurgų draugijos (World Society of Cardiovascular and Thoracic Surgeons) vadovu buvo išrinktas VU profesorius, akademikas kardiochirurgas Vytautas Sirvydis.
„Nedidelės šalies atstovui pasaulinėje organizacijoje būti išrinktam prezidentu yra didžiulė garbė. Sakyčiau, gyvenimo pasiekimas. Tačiau ši garbė yra ir labai įpareigojanti, reikalaujanti atsidavimo ir darbo. Laukia daug iššūkių: kol pasaulį kausto pandemija, prieš grįždami prie regioninių, nacionalinių ir tarptautinių mokslinių konferencijų ir mokymo kursų organizavimo veiklas tęsime internetinių seminarų forma; draugija vis plačiau organizuoja tarptautinio masto mokslinius tyrimus įvairiose mūsų specialybės srityse, ateinančiais metais planuojame ne vieną pasaulinį tyrimą – šiemet išspausdinome svarbų mokslinį straipsnį apie pandemijos įtaką mūsų profilio chirurgijai globaliu mastu; rengiame plačią profesinio tobulinimosi programą, dėl kurios, praėjus pandemijai, gydytojai galės vykti į pirmaujančius centrus bet kurioje pasaulio šalyje; mūsų draugijos žurnalas „World Journal of Colorectal Surgery“ pamažu artėja prie patekimo į ISI sąrašo leidinius, tam taip pat reikia nemažai pastangų; nuolat rengiamos koloproktologinių ligų diagnostikos ir gydymo rekomendacijos, teikiami pasiūlymai dėl naujų ligų klasifikacijų ir daug kitų darbų“, – pasakoja prof. N. E. Samalavičius.
Ši konferencija, kaip ir daugelis šiuo metu vykstančių tarptautinių ir pasaulinių renginių, dėl Covid-19 pandemijos vyko virtualiai.
Tarptautinė universitetų kolorektinių chirurgų draugija buvo įkurta beveik prieš 60 metų – 1962 m. Meksiko mieste, Meksikoje. Ji sujungė lyderiaujančius viso pasaulio šios chirurgijos srities universitetinių ligoninių chirurgus. Nors ilgą laiką ir buvo orientuojamasi į akademinių institucijų chirurgus, šiuo metu draugija turi dar platesnę narystės strategiją ir vienija visus šios specialybės gydytojus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!