Lietuvos mokslų akademija paskelbė 2010 m. geriausių mokslinių darbų konkurso laureatus. Daugiausia premijų skirta Vilniaus universiteto mokslininkams ir studentams.
Lietuvos mokslų akademijos prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, vardinių premijų komitetų siūlymais ir mokslų skyrių teikimu, paskyrė keturias Lietuvos mokslų akademijos vardines premijas. Viena iš jų, Povilo Brazdžiūno (eksperimentinė fizika) premija, suteikta Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto prof. habil. dr. Algiui Petrui Piskarskui už darbų ciklą „Parametrinis ultratrumpųjų šviesos impulsų stiprinimas ir generavimas“. Kita, Tado Ivanausko (gamtosauga) premija, skirta LMA nariui korespondentui VU prof. habil. dr. Jonui Remigijui Naujaliui už darbų ciklą „Lietuvos apyrečių, retųjų ir saugomų augalų paplitimo, jų populiacijų sudarymo, struktūros dinamikos tyrimai“.
10 premijų skirta jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojams, trys iš jų – Vilniaus universiteto jauniesiems mokslininkams: dr. Eglei Žilinskaitei (Filologijos fakultetas) už mokslinį darbą „Vietos raiška Mikalojaus Daukšos Postilėje: postpoziciniai vietininkai ir jų funkciniai ekvivalentai“; dr. Viktorijai Pyragaitei (Fizikos fakultetas) už darbą „Sudėtingų šviesos darinių laisvaerdvis sklidimas bei netiesinė sąveika“; dr. Pranciškui Vittai (Fizikos fakultetas) už darbą „Relaksacijos vyksmų dažninė spektroskopija optoelektronikos medžiagose ir prietaisuose“.
14 premijų bus įteiktos šalies aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojams. Daugiausia jų šioje kategorijoje atiteko VU studentams.
Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriuje premija atiteko Filologijos fakulteto magistrei Kristinai Bukelskytei-Čepelei už darbą „1729–1771 m. Utenos parapijos krikšto registracijos knygos asmenvardžiai ir vietovardžiai: struktūros ir kilmės tendencijos“, darbo vadovė doc. dr. Daiva Sinkevičiūtė. Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų kategorijoje apdovanojimai skirti: Fizikos fakulteto doktorantui Maksimui Ivanovui už darbą „Relaksoriams ir dipoliniams stiklams būdingų savybių tyrimas BZN keramikose“, darbo vadovas prof. habil. dr. Jūras Banys; Fizikos fakulteto doktorantui Vytautui Purliui už darbą „Naujų hibridinių fotopolimerų tyrimas ir taikymas trimačių mikrodarinių formavimui“, darbo vadovas doc. Roaldas Gadonas.
Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriuje apdovanojimai atiteks: Gamtos mokslų fakulteto magistrantei Ritai Radzevičiūtei už darbą „Miško ekosistemų bioindikatorinių vapsvų rūšių nustatymo pagal dalines DNR sekas galimybės“, darbo vadovai doc. dr. Irutė Jurga Turčinavičienė ir doc. dr. Eduardas Budrys; Gamtos mokslų fakulteto magistrantui Aleksandrui Krotovui už darbą „Ekstremalūs krituliai Lietuvos teritorijoje“, darbo vadovas doc. dr. Egidijus Rimkus; Medicinos fakulteto studentei Malvinai Petronytei už darbą „Maisto alergija: molekulinė ir klinikinė sojos analizė“, darbo vadovai prof. Rūta Dubakienė ir dr. Vaclovas Jurgelevičius.
Pagyrimo raštais bus apdovanoti ir studentų mokslinių darbų konkurso dalyviai: Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bakalaurė Monika Kokštaitė už darbą „The Resilience Index Revisited: The Case of Small States“ („Atsparumo indekso peržiūra: mažųjų valstybių atvejis“), darbo vadovas doc. dr. Mindaugas Jurkynas; Medicinos fakulteto gydytojai rezidentai Pavelas Arefjevas ir Ana Chalkovskaja už darbą „Kompaktinės liuminescencinės ir kaitrinės lempučių skleidžiamos šviesos poveikis smegenų bioelektriniam aktyvumui“, darbo vadovė dr. Rūta Mameniškienė; Gamtos mokslų fakulteto doktorantas Darius Kazlauskas už darbą „Dvigrandės DNR virusų replikacijos procesyvumo komponentai: jų įvairovės ir pasiskirstymo genomuose analizė kompiuteriniais metodais“, darbo vadovas dr. Česlovas Venclovas; to paties fakulteto magistrė Indrė Kreivėnaitė už darbą „Rudinės upės aplinkosauginės būklės vertinimas ir gerinimas“, darbo vadovas doc. dr. Gytautas Ignatavičius.
Sveikiname su laimėjimais moksle ir linkime sėkmės tolimesniuose atradimuose.
Premijų įtekimas vyks kovo 25 d.
2010 m. premijų laureatų sąrašas
Komentarų nėra. Būk pirmas!