Trečiadienį VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institute buvo pristatyta lektoriaus dr. Manto Martišiaus monografija „(Ne)akivaizdus karas: nagrinėjant informacinį karą“. Autorius džiaugėsi pasirodžiusia knyga, nors ir prisipažino, kad parašyti ją buvo nelengva – rašymo procesas užsitęsė kelerius metus.
Nagrinėti šią temą autorių paskatino tam tikri veiksniai. M. Martišius pasakojo, kad nuo mažens jį traukė viskas, kas buvo susiję su karu. Šiandien karų pavidalai keičiasi, ne kiekvienas karas yra „akivaizdus“ – ypač jeigu tai konfliktas, vykstantis virtualioje erdvėje. Būtent tokio pobūdžio karus savo monografijoje ir nagrinėja M. Martišius.
Knygos rašymas pakoregavo ir paties autoriaus požiūrį. „Parašęs šią knygą supratau, kad nuomonė, jog „mes esame unikalūs, nes pas mus viskas blogai“, yra klaidinga. Sakoma, kad Lietuvos žiniasklaida bloga, tačiau tokie patys procesai vyksta ir kitur“, – sakė M. Martišius.
Tikimasi, kad knyga ras savo skaitytoją. Nors ji labiausiai gali sudominti žurnalistikos, istorijos ar politikos mokslų studentus, tačiau kiekvienas žmogus gali rasti joje daug naudingos informacijos. Apie tai per knygos pristatymą kalbėjo šią monografiją išleidusios leidyklos „Versus aureus“ atstovė Giedrė Čiapaitė. „Mes gyvename informacijos amžiuje. Paprastam žmogui ši knyga suteikia progą susimąstyti apie informacijos galią, kaip ši informacija gali būti panaudota prieš jį“, – sakė G. Čiapaitė. Tokio pobūdžio knygų Lietuvos rinkoje vis dar yra labai mažai.
Nuotraukos čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!