2010 m. spalio 1 d. startavo projektas „Mano universitetas: sprendimų priėmimas vieningam aukštajam mokslui“, kurio tikslas – suprojektuoti, dislokuoti ir įteisinti integruotą priemonę, suteikiančią galimybę ir įtraukiančią universiteto bendruomenės narius ir partnerius į skaidrų sprendimų priėmimą, leidžiančią rengti atitinkamas rekomendacijas ir veiksmų planus, orientuotus į ES aukštąjį mokslą.
Lemiamas Bolonijos proceso sėkmės veiksnys yra glaudus vyriausybių, aukštojo mokslo institucijų, studentų, personalo, darbdavių ir kokybės vertinimo agentūrų bendradarbiavimas ir sąveika, bet praktiškai tai sunku pasiekti ir procese nedalyvauja didelė dalis studentų ir universitetų socialinių partnerių. Šiuo tikslu projektas „Mano universitetas“ aprūpins Bulgarijos, Lietuvos, Ispanijos, Slovakijos ir Švedijos universitetus pranašia el. dalyvavimo platforma, suteikiančia galimybę aktyviai dalyvauti aukštojo mokslo sprendimų priėmimo procese tiek savo šalyje, tiek Europos mastu.
Platforma bus parengta kaip ES lygio superportalas ir universitetų el. dalyvavimo portalai. ES superportale greta jo paties turimų priemonių bus sukauptas visas dalyvaujančių universitetų portalų turinys ir teikiamos nuorodos į šiuos portalus. Platforma bus parengta per pirmuosius 6 projekto mėnesius, o tada universitetų bendruomenių nariai ir partneriai ją galės 20 mėnesių išbandyti nacionaliniu ir regiono mastu.
Pagrindiniai projekto tikslai yra:
• Pademonstruoti, kaip naudoti specifinių el. dalyvavimo priemonių rinkinį (sutelktą vienoje platformoje) daugelyje šalių tuo pat metu, suteikiant galimybę žmonėms dalyvauti vietinių ir Europos reikalų sprendime (projekto kontekste Europos reikalai apsiriboja aukštojo mokslo sritimi).
• Parodyti, kaip įvairių šalių piliečiai gali pasinaudoti užsienio šalių dalyvių sukaupta medžiaga, rezultatais ir gerąja patirtimi ir kaip vienoje šalyje diskutuojamos problemos gali inicijuoti naują diskusiją kitoje ar netgi diskusiją tarp šalių europiniais reikalais.
• Pademonstruoti, kaip paprasta sprendimų priėmėjams įtraukti el. dalyvavimo iniciatyvas, kaip naują veiksnį sprendimų priėmimo procese. Tikslas – ne pakeisti sprendimų priėmimo procesą ir atimti jį iš išrinktųjų atstovų, bet pasiūlyti jiems mechanizmą, kaip atsižvelgti į dalyvių nuomonę.
Konsorciumo partneriai: GFI NV(Belgija)-projekto koordinatorius, Gov2u (Graikija), Scytl Secure Electronic Voting S.A. (Ispanija), Centre de Supercomputació de Catalunya (Ispanija), Slovakijos žemės ūkio universitetas Nitroje (Slovakija), Rey Juan Carlos universitetas (Ispanija), Stokholmo universitetas (Švedija), Prešovo universitetas Prešove (Slovakija), Tarptautinio verslo mokykla Bulgarijoje, Nacionalinės ir pasaulio ekonomikos universitetas (Bulgarija), León universitetas (Ispanija), Vilniaus universitetas (Lietuva), Slovakijos technologijos universitetas Bratislavoje (Slovakija).
Daugiau informacijos rasite: www.myuniversity-project.eu
Kontaktinis asmuo: Nijolė Bulotaitė, Vilniaus universitetas, tel. Tel.: 268 7001, el. paštas: infor@cr.vu.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!