Balandį Lietuvoje vyks pirmasis Europos Grid infrastruktūros (European Grid Infrastructure, EGI) vartotojų forumas, į kurį susirinks našių skaičiavimų specialistai iš viso pasaulio. Forumą organizuoja Vilniaus universitetas (VU) ir informacinių technologijų (IT) bendrovė BAIP.
Tarptautiniame renginyje IT specialistai, mokslininkai ir verslininkai ieškos būdų, kaip efektyviau panaudoti klasterių ir superkompiuterių infrastruktūrą praktiniams tyrimams.
Kasmet geriausius IT žinovus į forumą sukviečianti EGI organizacija jungia 45 šalyse integruotą kompiuterių Grid infrastruktūrą, teikiančią Europos mokslininkams kompiuterinius resursus, kurių jiems reikia siekiant susidoroti su mokslo iššūkiais.
„Tai didelis įvertinimas Lietuvai. EGI tinklo vartotojų forumas į Lietuvą pritrauks daug akademinės visuomenės atstovų, dirbančių superkompiuterių infrastruktūros ir inovacijų srityse“, – sakė projekto partnerio IT bendrovės BAIP generalinis direktorius Kazimieras Tonkūnas.
VU netrukus bus paleistas naujasis 1,5 tūkst. procesorių ir 600 TB diskinės atminties superkompiuteris. Skaičiavimus juo galės atlikti medikai ir genetikai, kitų sričių specialistai. „Tikimės, kad turimos technologijos ir intelektinis potencialas taps grandimi, kuri galės jungti mokslą ir verslą, kurti pridėtinę vertę šalies ekonomikai ir pasiūlyti rinkoms naujos kartos produktus. Ieškosime efektyvių sprendimų kartu su tarptautine IT technologijų bendruomene“, – teigė prof. Algimantas Juozapavičius, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas informacinėms technologijoms.
2010 m. techninis forumas vyko Amsterdame, Lietuvos paraiška rengti superkompiuterių vartotojų forumą buvo patenkinta pirmą kartą. Organizatorių teigimu, į balandžio 11–14 d. Vilniuje, viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“, vyksiantį forumą „EGI User Forum 2011“ susirinks daugiau nei 300 technikos lyderių, mokslininkų, kompiuterių tinklo infrastruktūros vartotojų ir verslo atstovų iš tokių tarptautinių organizacijų ir mokslo įstaigų kaip CERN – Europos branduolinių tyrimų organizacija (European Organization for Nuclear Research), INFN – Tarptautinis branduolinės fizikos institutas (National Institute of Nuclear Physics), CNRS – Tarptautinis mokslinių tyrimų centras (National Center for Scientific Research), Jülich superskaičiavimų centras (Jülich Supercomputing Centre), INAF – Tarptautinis astrofizikos institutas (National Institute for Astrophysics) ir pan.
Renginyje bus aptariami šiuolaikiniai tyrimų metodai ir rezultatai. Forume pranešimus skaitys ir diskutuos ir Lietuvos mokslininkai: prof. Algimantas Juozapavičius, dr. Tomas Plankis, dr. Linas Bukauskas, dr. D. Zuokas, kibernetinės saugos specialistas Gintaras Čiurlionis ir kiti.
Kontaktinis asmuo: Algimantas Juozapavičius, VU Matematikos ir informatikos fakultetas. Tel. (8~5) 219 3053, el. p.: algimantas.juozapavicius@mif.vu.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!