Vilniaus universitete lankėsi stambios JAV įmonės „Thermo Fisher Scientific“ delegacija, vadovaujama įmonės prezidento Marco Caspero. Trečiadienį svečiai susitiko su VU rektoriumi akad. Benediktu Juodka, tarptautinių reikalų prorektoriumi doc. dr. Rimantu Vaitkumi, strateginės plėtros prorektoriumi prof. habil. dr. Juozu Rimantu Lazutka, mokslo reikalų prorektoriumi prof. habil. dr. Jūru Baniu ir aptarė tarpusavio bendradarbiavimą.
Pristatymo akcentas – slėniai
VU rektorius B. Juodka svečiams trumpai papasakojo apie universitetą. Jis paminėjo, kad VU, skaičiuojantis savo amžių nuo XVI a., šiandien yra didžiausia ir geriausia Lietuvos aukštoji mokykla.
Rektorius pabrėžė, kad šiais metais į Vilniaus universitetą buvo integruoti keturi mokslo institutai ir pasak jo, tai yra vienas reikšmingiausių 2010 metų įvykių, kuris dar labiau sustiprins universiteto mokslinį potencialą.
Prorektorius J. R. Lazutka svečiams išsamiau pristatė Vilniaus universiteto struktūrą ir veiklos barus. Jis pabrėžė, kad kasmet tyrimams – ypač aukštųjų technologijų srityje – VU skiria vis daugiau dėmesio.
Svarbiu pristatymo akcentu tapo šiuo metu kuriami integruoti mokslo, verslo ir studijų slėniai, kurių steigime aktyviai dalyvauja ir Vilniaus universitetas. Prorektorius pažymėjo, kad slėniai vienoje vietoje sutelks mokslo ir verslo pajėgas. Tačiau viena didesnių problemų, kad nors bendras mokslinis potencialas yra aukštas, Lietuvoje vis dar trūksta rimtų kompanijų, kurios galėtų šiuo potencialu tinkamai pasinaudoti. „Mes norėtume pritraukti į slėnius kuo daugiau stiprių tarptautinių kompanijų. Esame labai suinteresuoti jų atėjimu“, – pabrėžė J. R. Lazutka.
Ypatingas interesas – plėstis Lietuvoje
Susitikime „Thermo Fisher Scientific“ delegacija pristatė savo kompaniją, kuri 38 pasaulio šalyse įkūrusi savo atstovybes. Įmonėje darbuojasi per 34 tūkst. žmonių, o jos kasmetinė apyvarta siekia 10 mlrd. dolerių.
„Thermo Fisher Scientific“ yra viena stambiausių pasaulio įmonių, siūlančių produktus mokslo srityje dirbančioms kompanijoms. Tarp jos klientų daug farmacijos ir biotechnologijos įmonių, ligoninių ir klinikų, universitetų, mokslo institutų ir valstybinių agentūrų. Tarp strateginių partnerių ir pirkėjų yra Oksfordo ir Kembridžo universitetai, kitos žinomos verslo ir mokslo institucijos. Pasak svečių, pagrindinį kompanijos siekį galima būtų nusakyti taip: „padarykime pasaulį sveikesnį, švaresnį, saugesnį.“
Kompanijos atstovai pabrėžė, kad ypatingą dėmesį „Thermo Fisher Scientific“ skiria darbui Europoje ir yra suinteresuoti dirbti mūsų šalyje. Šiais metais tarptautinė kompanija įsigijo „Fermentas International“ bendrovę Vilniuje ir norėtų bendradarbiauti su Vilniaus universitetu. „Mes manome, kad sąveika tarp mokslo ir verslo įstaigų yra ypač svarbi“, – kalbėjo kompanijos prezidentas M. Casperas.
VU rektorius B. Juodka neatmetė galimybės, kad Vilniaus universitetas artimiausiu metu gali tapti strateginiu „Thermo Fisher Scientific“ partneriu. „Galima pasakyti, kad mes susitikome laiku. Slėniai – tai ne tik modernūs pastatai, pirmiausia – tai laboratorijos, kurias reikės aprūpinti pačia geriausia įranga“, – pabrėžė rektorius. Jis pažymėjo, kad būtent „Thermo Fisher Scientific“ galėtų būti vienas iš įrangos šioms laboratorijoms tiekėjų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!