Šiomis dienomis Vilnius – pažangiausių verslo kompanijų, inovatyviausių sprendimų plėtotojų ir naujausių technologijų kūrėjų susitikimo centras. Vilniuje vyksiančiame inovacijų forume „Innovation Drift“ sėkmės istorijomis dalysis ir ateities inovacijų tendencijas prognozuos Lietuvos ir užsienio pranešėjai iš pasaulinių kompanijų „Tesla“, „Euronews“, „Siemens Mobility“, „Space X“, NASA, IBM, „Google“, „Microsoft“.
Inovacijų forumo programa siūlo galimybę susipažinti su JAV, Kinijos, Indijos, Europos ir Baltijos šalių startuolių ir tarptautinių verslo įmonių patirtimi kuriant, adaptuojant, tobulinant ir diegiant inovacijas. Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius, Valstybinio patologijos centro direktorius Arvydas Laurinavičius dalysis naujausiais atradimais vėžio imunoterapijos srityje. Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkas dr. Vytautas Ašeris pasakos apie tarpdiscipliniškumo svarbą kuriant naujus sprendimus kartu su studentais.
Forumo dalyviai turės galimybę išvysti naujausias technologijas, pristatomas inovacijų parodoje. VU stende lankytojai kviečiami susipažinti su VU 440 metų mokslinės veiklos istorija ir jame plėtotų idėjų socialiniu poveikiu. Stende bus pristatomi Matematikos ir informatikos fakulteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto tyrėjų dr. Laimučio Adolfo Telksnio ir Gedimino Navicko vykdyto projekto „Lietuvių šneka valdomų paslaugų plėtra LIEPA-2“ rezultatai: interaktyvus robotukas „Ąžuolas“, ugdantis moksleivių gebėjimus priimti strateginius sprendimus, lietuvių kalbos sintezatorius ir atpažintuvas.
Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centro mokslininkai demonstruos bioplastikų ir stiklo keramikos optinę 3D mikro- ir nanospausdinimo technologiją, kuri ne tik leidžia pagaminti akiai nematomus, labai tvirtus ir plačiai pritaikomas gaminius, bet ir yra draugiška aplinkai. Fotonikos ir nanotechnologijų instituto Apšvietimo technologijų grupė pristatys išmaniaisiais įrenginiais valdomą apšvietimo prietaisą, skirtą fotocheminėms ir fotobiologinėms reakcijoms tirti, o Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkė dr. Giedrė Tamulaitienė – mokslo ir meno sintezės parodą „Struktūrų istorijos“, kurioje vaizduojamos realios bakterijų antivirusinių sistemų baltymų ir jų kompleksų struktūros, savo spalvine gama ir grožiu nenusileidžiančios meno kūriniams.
Inovacijų forumą „Innovation Drift“, vykstantį birželio 13–14 d. parodų centre „Litexpo“, organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.
Komentarų nėra. Būk pirmas!