Atsinaujinantys ištekliai, aplinkosauga, klimato kaita, transportas, mobilumas, tvarus verslas, žiedinė ekonomika – tai tik kelios sritys, susijusios su švariųjų technologijų industrija.
Švariųjų technologijų sprendimai paliečia kiekvieną mūsų: nuo plastikinių šiaudelių panaikinimo ar šiukšlių rūšiavimo iki ekologiškų miestų, aplinkos taršą siekiančių sumažinti gamyklų ar aplinkai draugiškos žemdirbystės. Temos aktualumas ir jos aprėptis leidžia prie naujų švariųjų technologijų kūrimo ir diegimo prisidėti įvairių mokslo sričių tyrėjams. Su švariosiomis technologijomis susijusius mokslu grįstus sprendimus kuria fizikai, chemikai, o prie šių mokslinių tyrimų diegimo savo žiniomis prisideda duomenų analitikai, gyvybės mokslų ir socialinių bei humanitarinių mokslų atstovai. Tuo tarpu verslo segmentas, kuriam aktualūs švariosiomis technologijomis grįsti sprendimai, didėja ir apima vis daugiau industrijų. Kai kurių verslo kompanijų teigimu, švariųjų technologijų industrijos potencialas jau dabar viršija Pramonė 4.0 augimo prognozes.
Tad ar švariosios technologijos lems verslo konkurencingumą? Šis klausimas yra pagrindinis 2019 m. balandžio 16 d. Vilniaus universiteto (VU) Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre organizuojamo švariosioms technologijoms skirto renginio „Cleantech Conference Vilnius“ diskusijų objektas.
Renginyje bus pristatomos švariųjų technologijų sektoriaus naujovės ir apžvelgiamos mokslo ir verslo bendradarbiavimo bei finansavimo galimybės. Konferencija ne tik pasiūlys plačią programą, bet ir sukurs išskirtinę galimybę lengvai užmegzti naujus verslo ryšius ir rasti potencialius partnerius ateities projektams. Renginio metu vyks ir specializuota švariųjų technologijų mugė, kurioje bus pristatomi su švariosiomis technologijomis susiję projektai, produktai ir paslaugos.
2018 m. spalio mėnesį buvo įsteigtas Švariųjų technologijų klasteris. Klasterio steigimo sutartį pasirašė „Lietuvos energija“, VU, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir klasterio koordinatorius „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas“. Švariųjų technologijų klasterio veikloje šiuo metu dalyvauja 28 mokslo ir verslo subjektai, kurie kooperuoja savo profesines žinias, įgūdžius, dalykinius ryšius, reputaciją ir patirtį, siekdami, kad Lietuva taptų švariųjų technologijų lydere Baltijos jūros regione.
Komentarų nėra. Būk pirmas!