Vilniaus universitete (VU) viešėjo delegacija iš Japonijos, Ritsumeikan universiteto. Svečiai atvyko susipažinti su VU Medicinos fakultetu, jame vykdoma farmacijos studijų programa ir išsiaiškinti galimybes užmegzti bendradarbiavimo ryšius šioje srityje. Dvišalio bendradarbiavimo sutartis tarp dviejų universitetų pasirašyta prieš metus, tačiau iki šiol nebuvo įveiklinta. Atvykusi delegacija – Farmacijos koledžo dekanas prof. Naoki Hattori, prodekanas prof. Shinji Asano ir generalinis sekretorius Yasuyuki Obuchi – ieškojo būdų pradėti realius darbus.
Svečius priėmęs VU rektorius prof. Artūras Žukauskas negailėjo gražių žodžių apie Medicinos fakultetą, atvirai svečiams papasakojo apie veiklas ir siekinius, pabrėždamas, kad bendrame kontekste fakultetas džiugina tarptautiškumu, kuris kasmet vis auga: „Kol kas nė vienam kitam fakultetui nepavyksta pasiekti tokių rezultatų vykdant tarptautines studijų programas.“ Ritsumeikan universiteto Farmacijos koledžo dekanas prof. Naoki Hattori pasidžiaugė tokia informacija ir išreiškė viltį, kad užgimstantis bendradarbiavimas dar labiau sustiprins tarptautines bendrystes.
Farmacijos studijų programa VU yra dar visiškai nauja, tačiau Medicinos fakultetas nuosekliai ir nuoširdžiai dirba siekdamas ją auginti ir tobulinti. „Nors dar tik laukiama pirmųjų absolventų, tačiau stojimo rezultatai kasmet labai džiugina. Toks partneris kaip Ritsumeikan universitetas galėtų smarkiai prisidėti prie farmacijos pažangos visoje Lietuvoje, jau nekalbant apie Medicinos fakulteto programą“, – kalbėjo fakulteto studijų prodekanė prof. Vaiva Hendrixson.
VU jau turi gana stiprius ryšius su Japonija, yra pasirašytos net 22 dvišalio bendradarbiavimo sutartys, vykdomi tarpkultūriniai mainai, bendradarbiaujama įvairiose mokslo srityse. Medicinos fakultetas sėkmingai bendradarbiauja su Osakos universitetu ir Kansajaus medicinos universitetu, taip pat turi du tarptautinius patarėjus iš Japonijos. Nepaisant jau esamų glaudžių tarptautinių ryšių, sutartis su Ritsumeikan universiteto Farmacijos koledžu būtų labai vertinga. „Šios sutarties pagrindu galėtume pritraukti farmacijos dėstytojų ir mokslininkų, kurie sustiprintų naują, bet augančią ir daug žadančią farmacijos programą, atvertų naujus kelius moksliniu lygmeniu“, – teigė dekanas prof. Algirdas Utkus.
Atvykėliai iš tolimosios šalies turėjo galimybę susitikti su Medicinos fakulteto farmacijos studijų programos atstovais prof. Jolanta Gulbinovič ir Indre Trečiokiene. Buvo aptartos realios bendrų projektų galimybės ir visoms suinteresuotoms pusėms naudingi sprendimai. Šis susitikimas tik dar kartą patvirtino, kad pasirašyta sutartis visiškai nieko nereiškia, kol nepradedami realūs darbai. Gyvas susitikimas ir pažintis visada atveria platesnes galimybes.
Komentarų nėra. Būk pirmas!