Vilniaus universiteto (VU) leidykla informuoja, kad visos universitete parengtos disertacijos pradedamos spausdinti nauju formatu ir VU stiliaus knygą atitinkančiu dizainu.
Dėl šio sprendimo parengtas naujo maketo viršelis, naujojo formato disertacijoms išimamas ISBN (International Standard Book Number, angl. – tarptautinis standartinis knygos numeris), disertacija ir jos santrauka spausdinama ne atskirais, o vienu leidiniu. Disertantui pageidaujant, ant galinio naujojo formato disertacijos viršelio galima pateikti 5–8 sakinių disertacijos aprašymą.
Taip pat keičiasi ir disertacijų pateikimo leidyklai tvarka. Norėdami atsispausdinti disertacijas Vilniaus universiteto leidykloje, doktorantai disertacijos tekstą ir jos santrauką turėtų patalpinti į nurodytą MS Word šabloną ir DOCX bei PDF formatais atsiųsti el. paštu info@leidykla.vu.lt. Disertacijos tekstą galima rengti ir LaTeX formatu, tokiu atveju leidyklai reikia pateikti tik PDF failą, kuris turi atitikti minėto Word šablono stilių.
Jeigu disertacija Vilniaus universiteto leidykloje tik spausdinama (yra sumaketuota ir suredaguota), ji privalo būti pateikta prieš keturias darbo dienas iki pageidaujamos atsiėmimo datos. Jeigu papildomai užsakoma maketavimo paslauga, disertacija pateikiama prieš aštuonias darbo dienas. Pageidaujant spausdinimo, redagavimo ir maketavimo paslaugų – prieš 14 darbo dienų.
Naujuoju formatu palaipsniui bus spausdinamos visos Vilniaus universiteto doktorantų parengtos disertacijos.
Komentarų: 11
2018-08-13 13:19
AlfredasŠiolaikinės leidyklos dirba is LaTeX redagavimo programomis. Ar VU leidykla nesugebės redaguoti ir maketuoti LaTeX’u?
2018-08-13 17:04
leidyklaLaTeX programos aktualios tik daliai mokslo sričių. Jei iš doktorantų bus poreikis – surasime kaip dirbti ir LaTeX.
2018-08-14 14:50
SauliusŠaunu, kad leidykla skaito komentarus ir į juos atsakinėja. Gal ta proga galėčiau sulaukti atsakymo į porą klausimų?
1. Kas sukūrė ir kodėl buvo priimtas toks kreivas MS Word šablonas? Jame net puslapių numeracijos nėra! Apie formatavimo ydas galima būtų romaną parašyti.
2. Kodėl šis šablonas “paleistas į gyvenimą” be jokio išankstinio informavimo ir privalomo klaidų ištaisymo laikotarpio? Jau nekalbu apie ultimatyvų-įsakomąjį pranešimo toną “…nuo šiol TIK TOKS formatas”, kuris atnešus permaketuotą per kančias disertaciją staiga pavirsta “ups, dabar atsiųskit suformatuotą senuoju būdu”.
Gerbiamieji, taip NEDIRBAMA. Arba dirbkit taip kur nors kitur.
Pagarbiai,
Saulius
2018-08-22 10:31
LeidyklaŠaunu, kad yra kam rūpi kaip dirbame. Atsakome:
1. Šabloną sukūrė leidykla. Ponas Sauliau – pažiūrėkite dar kartą, šį kartą jau atidžiau – puslapių numeracija yra. Numeracija nerašoma ant antraštinių puslapių (taip reikia), nors jie skaičiuojami. Numeriai pasirodo nuo 7 puslapio. O romaną rašykite – galėtume išleisti.
2. Šablonas paleistas į gyvenimą tam, kad gyvenimas jį testuotų. Gaunam pasiūlymų – šabloną taisome. Bėda yra ne pats šablonas (kuris yra labai nesudėtingas), o tai, kad doktorantų (ir ne tik) gebėjimai dirbti su Wordu yra labai (švelniai tariant) riboti.
2018-08-14 18:27
VladasISBN (International Standard Book Number, angl. – tarptautinio standarto knygos numeris)
International Standard Book Number – Tarptautinis standartinis knygos numeris
2018-08-20 12:56
MangirdasLaukiam LaTeX formato.. – jau dabar poreikis bent 3 doktorantams vien is musu laboratorijos. Aciu!
2018-08-22 10:36
LeidyklaLaTeX formatu galite rengti, kad ir dabar (laikantis mūsų sukurto šablono stiliaus reikalavimų). Iš jo padarykite PDF failą – nes tik tokį failą mes galime atiduoti spaustuvėms ir eLabai. O antraštinius puslapius galima parengti atskirai – pagal mūsų siūlomą Word šabloną.
2018-08-29 17:41
JurgitaNorėjau pasiteirauti, ar bus pateikta ir angliška šablono versija, nes nemažai doktorantų disertacijas rašo angliškai (ar bent titulinių lapų sukeitimas, nes dabar pirmasis lietuviškas). Taip pat lieka neaiškus ilgesnių citatų formatavimas, išnašų pateikimas. Gal galėtumėte pasidalinti el. paštu, kuriuo galėtume kreiptis su klausimais. Dėkoju iš anksto!
2018-09-05 15:50
LeidyklaAngliškas šablonas yra tas pats, tiesiog viską rašykite angliškai, o antraštiniai lieka kaip yra – abiem kalbom.
Citatų, išnašų, literatūros sąrašų pateikimo nereglamentavome, nes kiekvienoje mokslo srityje (ar net ir kryptyse) yra nusistovėjusios savo tradicijos. Tad rekomenduojame šiuo klausimu konsultuotis savo katedrose, fakultetuose (o jie kartais turi parengę rašto darbų metodinius nurodymus).
Su klausimais dėl disertacijų leidybos kreipkitės info@leidykla.vu.lt
2018-11-11 19:07
JauniusSveiki,
manau disertacijų turėtų atsirasti iš Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto parašytų su LaTeX. MIF’as ir Fizikai rašo LaTeX. Manau, kad būtina yra turėti LaTeX formatą Vilniaus universitetui. Pvz. MIT pridedu nuorodą:
http://web.mit.edu/thesis/tex/
2018-12-03 13:08
Mindaugashttps://www.vu.lt/leidyba/images/Prasymo_sablonas.doc nuoroda neveikia. Tikiuosi, kad čia laikina problema. Reikia latex šablono. Manau, kad tie kas parašė “LaTeX formatu galite rengti, kad ir dabar (laikantis mūsų sukurto šablono stiliaus reikalavimų).”, net nežino kas tas latex.