Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) pateikė savo pasiūlymus, dėl II pakopos studijų programų bendrųjų reikalavimų aprašo, Švietimo ir mokslo ministerijai. Juose didžiausi priekaištai reiškiami studentų judėjimo ribojimui, kuomet į magistrantūrą, be papildomųjų studijų, gali stoti tik toje pačioje srityje bakalaurą baigęs studentas.Taip pat studentų atstovai nėra patenkinti, jog nėra akcentuojamas neformaliai įgytų kompetencijų pripažinimas ir studentų pasirinkimo laisvė.
„Naujoji aprašo redakcija nėra bloga, vietomis ji itin progresyvi ir žadanti gerų pokyčių, bet dar yra nemažai diskusijas keliančių punktų, kurie atrodo visai nereikalingi ir net žalingi. Šiuo metu atrodo, kad šis aprašas privers žengti žingsnį, tik klausimas kuria linkme? Savo pasiūlymais mes siekiame būtent to, kad žingsnis, ir didelis žingsnis, būtų žengtas į priekį“, – teigė Agnė Čepelytė, VU SA akademinės srities koordinatorė.
Svarbiausias pozicijos aspektas – akademinio „judėjimo“ ir tobulėjimo laisvė. VU SA manymu, studentams neturi būti ribojama galimybė stoti į tas magistrantūros krypties studijas, kurios nesutampa su prieš tai studijuotu dalyku. „Norint tapti tam tikros srities žurnalistu profesionalu geriausia yra baigti pirmosios pakopos studijas ir tuomet stoti į antrosios pakopos žurnalistikos studijų programą“, – teigiama VU SA išplatintoje pozicijoje. Studentų atstovai sutinka, kad gali egzistuoti studijos, į kurias įmanoma įstoti tik baigus tos pačios srities bakalauro studijas, todėl yra siūloma „atsisakyti priverstinio „judėjimo“ ribojimo ir tokią apsisprendimo teisę palikti pačiai aukštajai mokyklai, kuri turėtų būti labiausiai suinteresuota savo programos kokybe“.
VU SA siūlo atkreipti dėmesį į neformalaus ugdymo pripažinimą, nes iki šiol Lietuvoje vis dar nėra tinkamai vertinamos kompetencijos, kurios įgyjamos be diplomo. Dalyvavimas projektuose, konferencijose, savanoriškos veiklos plėtojimas – visa tai „nustumiama“ į šalį ir stojant į magistrantūros studijas į tai niekas nekreipia dėmesio – svarbiausiu dalyku tampa pirmosios pakopos studijų rezultatai. Studentai mano, kad reikia siekti, jog stojant į magistrantūros studijas būtų taikoma lankstesnė stojimo sistema, labiau orientuota į gebėjimų išsiaiškinimą, o ne formalių reikalavimų atitikimą – stojamieji egzaminai, motyvaciniai pokalbiai ar testai galėtų atskleisti studento norą ir gebėjimą studijuoti II pakopos studijose.
Su pozicija dėl II pakopos studijų programų bendrųjų reikalavimų aprašo galite susipažinti www.vusa.lt.
Komentarų: 1
2010-06-07 12:40
klevas[quote]Dalyvavimas projektuose, konferencijose, savanoriškos veiklos plėtojimas – visa tai „nustumiama“ į šalį ir stojant į magistrantūros studijas į tai niekas nekreipia dėmesio – svarbiausiu dalyku tampa pirmosios pakopos studijų rezultatai.[/quote]
Tai tikrai nėra tiesa. Pas mus, VU, ši tvarka priklauso nuo fakulteto, ir yra vertinami ir stojamieji egzaminai, ir straipsniai ir dalyvavimas konferencijose ar plakatų parengimas. Kadangi šių dalykų buvimas nėra apribotas, siūlau bent jau šiuo kalusimu “šluotis” savame kieme (t.y. F SA savo fakultete), o ne belstis į ŠMM. Tuo labiau, juk aprašas yra rekomendacinio pobūdžio? O galutinė tvarka fakultete nustatoma…
Ar suklydau?