Šeštadienį, gegužės 26 d., 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų muzikos mėgėjai yra kviečiami į dr. Vido Pinkevičiaus vadovaujamos Vilniaus universiteto vargonų studijos „Unda Maris“ 7-ojo sezono uždarymo koncertą.
Koncerte dalyvaus Arnoldas Leleika, Giedrė Juodzevičiūtė, Vytautas Jonkus, Mindaugas Dulkys, Justas Dapkūnas, Rūta Dubakienė ir kiti „Unda Maris“ atstovai. „Unda Maris“ studiją sudaro universiteto bendruomenės nariai – studentai, dėstytojai, darbuotojai ir alumnai. Tai įvairių specialybių žmonės – nuo medikų iki fizikų, nuo chemikų iki filologų, kuriuos visus vienija meilė vargonams.
Vakaro programoje – L. van Beethoveno, J. L. Krebso, J. S. Bacho ir kitų kompozitorių kūriniai.
Endokrinologė Edita Janulionytė prisipažįsta vargonais grojanti todėl, kad gera juos girdėti. „Klubas man davė kitokį vargonų muzikos supratimą; šiame klube išmokau vertinti bažnyčiose grojančių vargonų galimybes ir vargonininkų sėkmes ir nesėkmes. Sunkiausia yra išgroti visas tris eilutes, t. y. prie melodijos prijungti pedalus. Kaip karalius sakė W. A. Mozartui: „Per daug natų, mielas Mozartai, per daug natų“, – pasakojo E. Janulionytė ir pridūrė, kad kitais metais norėtų išmokti groti visas tris eilutes.
Matematikos ir informatikos fakulteto studentė Giedrė Juodzevičiūtė groja todėl, kad tai yra jos gyvenimo galimybė. „Noriu ją išnaudoti, kol galiu. Nors ir neturiu tam pakankamai laiko, nors domina ir kitos sritys, man svarbu palaikyti tą ugnelę, kad ji pamažu įsišaknytų manyje. Vis dar sunkoka pačioje pradžioje koordinuoti kojų ir rankų veiksmus. Taip pat atprasti nuo pianistams įprastų, plastiškesnių judesių, rankos atkėlimo, sunku kaskart tai prisiminti grojant vargonais. Neseniai sugalvojau, kad mano tikslas kitais metais yra išmokti groti šv. Mišių metu atliekamas giesmes, ypač pagrindines ir žinomiausias. Visą gyvenimą vargonai man siejosi būtent su šv. Mišių muzika ir noriu pati tai išbandyti. Be to, manau, jog tai būtų labai naudinga ateityje“, – mintimis dalijosi G. Juodzevičiūtė.
Chemijos ir geomokslų fakulteto studentas Mindaugas Dulkis vargonais groja todėl, kad tai yra vienas jo mėgstamiausių būdų atitrūkti nuo kasdienių dalykų, atpalaiduoti ir išvalyti protą. „Sunkiausia yra susikoncentruoti tik į grojimą tuo metu, kai mane filmuoja ar stebi grojant. Kitais metais norėčiau išmokti pagroti Alexandre’o Guilmant’o Marche op. 56 n. 3“, – pasakojo M. Dulkis.
„Kol kas sunkiausia rasti laiko išmokti groti su pedalais, bet turiu vilties, kad kada nors grosiu. Kitiems metams galiu tik pakartoti savo svajonę – groti ne tik rankomis, bet ir kojomis, kaip ir priklauso vargonuojant“, – mintimis dalijosi alergologė Rūta Dubakienė.
Anot gyvybės mokslų atstovo Justo Dapkūno, jis vargonais groti pradėjo tik praėjusį rudenį, o nuo mokyklos laikų negrojo jokiu instrumentu.
„Mano fortepijono mokytoja Balio Dvariono muzikos mokykloje buvo vargonininkė Aurelija Kiškelytė, ji kažkada užsiminė apie galimybę mokytis groti vargonais. Nors mokykloje tai nepavyko, tačiau išgirdęs apie Vilniaus universiteto vargonų studiją „Unda maris“ susidomėjau, atėjau pabandyti pagroti ir prisiminti mokyklos laikų įgūdžius. Bandymas vis dar tęsiasi ir man pačiam kol kas neaišku, kiek jis sėkmingas. Kadangi mokiausi skambinti fortepijonu, tai daugiau ar mažiau pavyksta susigaudyti, kurį klavišą kada reikia spausti, tačiau groti kojomis tikrai yra iššūkis“, – pasakojo J. Dapkūnas.
Bilietus į Vilniaus universiteto vargonų studijos „Unda Maris“ 7-ojo sezono uždarymo koncertą platina bilietai.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!