Vilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docento Konstantino Andrijausko monografija „Kinijos, Indijos ir Rusijos susidūrimas Eurazijos civilizacinėse erdvėse“.
„Šiandien gyvename kaip niekada anksčiau prieštaringame – geopolitinių įtakų draskomame – pasaulyje, kuriame skleidžiasi iš skirtingų galios centrų kylančios, sunkiai tarpusavyje suderinamos ideologijos, elgesio strategijos, vertybinės sistemos bei idealai“, – sako K. Andrijauskas.
Ši monografija yra pirmoji Lietuvoje ir tarptautiniu atžvilgiu kokybiškai nauja dabartiniams Kinijos, Indijos ir Rusijos tarpusavio santykiams, jų viršvalstybinėms regioninėms tapatybėms bei užsienio politikos savo kaimynystėje įgyvendinimui skirta mokslinė studija. Jos atsiradimą, autoriaus teigimu, lėmė skirtingi, kartais tarpusavyje menkai susiję veiksniai: vaikystės patirtys, kelionės, šeima, studijos, stažuotės prestižiniuose Kinijos universitetuose.
„Galimybė stebėti, tikėtina, gimstančią unikalią supervalstybę yra išties neįkainojama“, – sako K. Andrijauskas. Knygoje kaip iliustracijos pateikiamos 40 autoriaus skirtingais laikotarpiais įvairiose šalyse (Kinijoje, Indijoje, Rusijoje, Japonijoje ir kt.) darytų fotografijų, kurios, tikimasi, skaitytojui padės lengviau keliauti tekstu.
Monografijoje „Kinijos, Indijos ir Rusijos susidūrimas Eurazijos civilizacinėse erdvėse“, pasitelkiant savitas tarpdalykines lyginamąsias tyrinėjimo strategijas ir metodus, įrodoma, kad šių trijų didžiųjų galių tarpusavio santykiuose XXI a. pradžioje vis akivaizdžiau ryškėja vadinamoji regioninio lygmens galios asimetrija Kinijos naudai. Tokia ypatinga trišalės sąveikos konfigūracija turi vis didesnį poveikį Indijos ir ypač Rusijos pozicijų nuosmukiui regioniniu mastu atitinkamai Pietų Azijoje ir posovietinėje erdvėje, o kartu pagrindžia kinų globalios galios, t. y. supervalstybės, ambicijas.
Knygos „Kinijos, Indijos ir Rusijos susidūrimas Eurazijos civilizacinėse erdvėse“ adresatas dvejopas: profesionalioji akademinė auditorija ir visuomeninė aplinka, inteligentija. Ji skirta aukštųjų mokyklų dėstytojams ir studentams, užsienio ir saugumo politikos teoretikams bei praktikams, mokytojams ir vyresniųjų klasių mokiniams, kultūros darbuotojams, humanitarinių interesų visuomenei, visiems, besidomintiems aktualiomis tarptautinės politikos, ekonomikos, geopolitikos, istorijos, civilizacijos teorijos, orientalistikos, civilizacinės komparatyvistikos, kultūros istorijos ir teorijos problemomis.
Monografiją „Kinijos, Indijos ir Rusijos susidūrimas Eurazijos civilizacinėse erdvėse“ galite įsigyti knygynuose „Littera“, „Akademinė knyga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!