Įsigyjant kambarinius augalus reikėtų pasidomėti, ar jie galės augti konkrečioje erdvėje ir ar nepakenks aplinkinių, ypač vaikų, sveikatai.
Augalų kvapas – aromatingi ir dvokiantys augalai. Jautresniems žmonėms gali pakenkti ir maloniai kvepiantys augalai, pvz., stefanotis, gardenija, eucharis, jazminaitis, įvairūs citrusiniai, ypač kai jų auginama daug ir mažame kambaryje. Na, o dovanodami bepražystantį jacintą, pagalvokime, ar jis nepakenks artimam žmogui. Ypač reikėtų vengti laikyti kambaryje amorfofalą, kai jis žydi. Jo tvaikas ilgam įsigeria į viską, kas geba sugerti kvapus, o ypač į drabužius.
Augalų nuodingosios sultys ir vaisiai. Prižiūrint (dauginant, kerpant lapus) aglonemas, alokazijas, difenbachijas, karpažoles, oleandrus reikia saugotis, kad jų ištekėjusios sultys nepatektų ant odos ir į akis. Na, o vazonus su įvairiaspalviais koralinės kiauliauogės nuodingais vaisiais reikėtų laikyti mažamečiams vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Dilginantys plaukeliai. Kambariuose reikėtų vengti auginti taurinę raktažolę, nes jos plaukelių liaukutės išskiria priminą, kuriam kai kurie žmonės gali būti alergiški. Šių augalų nepatartina laikyti ir vaikų kambaryje.
Paparčių sporos, augalų žiedadulkės. Kai kurių paparčių sporos gausiai pasklinda ore ir gali sukelti alergiją. Tokius augalų lapus reikėtų greičiau nukirpti arba pačius augalus laikinai išnešti į kitą kambarį. Mėgstantiems auginti paparčius reikėtų pasirinkti nesporifikuojančias rūšis arba veisles. Vazonuose auginamoms lelijoms patartina nugnybti dulkines.
Dygūs, sparčiai augantys augalai. Mažame kambaryje nereikėtų auginti didelių kaktusų ir kitų dygių augalų. Taip pat labai atidžiai reikėtų pasirinkti sparčiai augančius vijoklinius augalus, pvz., tetrastigmą.
Komentarų: 1
2010-05-19 13:14
Marijatikra tiesa, nuo paparčių man taip būna. Kai jie pradeda žydėti išnešu į kitą kambarį. Pirma maniau nuo ko mas tas dusimas…, paskui paaiškėjo ir jau per vėlai, kai išsivystė alergija