Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė geriausių baigiamųjų darbų trejetuką, kuriame pirmoji vieta atiteko Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventei Agnei Selvestravičiūtei.
Teisininkė darbe nagrinėjo daikto kokybės garantijų sutarčių teisėje taikymo problematiką. Pasak jos, rašyti šį darbą jai buvo labai įdomi patirtis. „Džiaugiuosi, kad po pristatyto pranešimo tarp renginio dalyvių kilo diskusijos, taip pat džiaugiuosi suteikta galimybe pristatyti savo atliktus mokslinius tyrimus iškiliausiems Lietuvos teisės mokslininkams ir praktikams, kurie teigiamai įvertino mano padarytas išvadas. Tikiuosi, kad ateityje pavyks šią temą plėtoti toliau“, – teigė nugalėtoja.
Kalbėdama apie tokios sudėtingos temos pasirinkimą Agnė pažymėjo, kad universitete studijuojant dalyką „Prievolių teisė“, kai net kelias savaites buvo nagrinėjama tema apie daikto kokybės garantiją, liko daug neatsakytų klausimų, todėl buvo įdomu giliau paanalizuoti šį institutą ir išsiaiškinti, ką galima padaryti su dabartiniu teisiniu reguliavimu.
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus, pasveikinęs susirinkusiuosius, pasidžiaugė, kad magistro darbų konkursui pateiktuose darbuose atsispindi ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktika. „Dėkoju kiekvienam dalyviui, kad ryžotės dalyvauti šiame konkurse ir kad savo pateiktuose darbuose stengėtės įvertinti mokslo ir teismų praktikos darną, suartinti teisės praktiką su teisės mokslu“, – pabrėžė kasacinio teismo vadovas.
Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas Tomas Davulis pažymėjo, kad šiam konkursui pateiktų darbų autoriai yra ateities mokslininkai, galintys spręsti sudėtingas problemas aukštu lygiu. „Lietuvoje trūksta teisinio diskurso ir trūksta žmonių, kurie kvestionuotų tiesas, keltų diskusiją. Tam reikia pasitikėjimo savimi, smalsumo, kuris vestų žmogų į priekį“, – mintimis dalijosi dekanas.
Antrąją vietą šiame konkurse užėmė Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto absolventė Daiva Mencaitė, pristačiusi civilinės teisės srities darbą „Individualūs ir išvestiniai akcininkų ieškiniai vadovų civilinės atsakomybės bylose“. Trečiosios vietos apdovanojimas atiteko Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto absolventui Tomui Versekėnui, kuris rašė darbą „Kibernetinių nusikaltimų sąvoka ir sistema“.
Geriausių 2017 m. teisės mokslų magistrų darbų konkurse dalyvavo 14 baigiamųjų darbų. Kiekvienas universitetas atrinko po 4–5 geriausius studentų kūrinius. Baigiamuosius studentų darbus vertino komisija, sudaryta iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir universitetų atstovų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!