Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetas dalyvauja projekte „SESAME Net“, kuris skatina naudoti superkompiuterių technologijas mažose ir vidutinio dydžio įmonėse. VU matematikai su kitais projekto dalyviais sukūrė įrankį HPC4SME, skirtą įvertinti, kokios yra minėtų įmonių galimybės ir poreikiai naudoti superkompiuterio išteklius savo veiklai tobulinti.
Daugelis įmonių neįvertina galimybių padidinti pelną ir veiklos efektyvumą naudojant naujausias technologijas. Viena priežasčių ta, kad tai ilgai užtrunka ir yra sudėtinga. Dėl to vykdant projektą „SESAME Net“ sukurtas įrankis šį procesą padarė lengvai prieinamą internetu visoms Europos įmonėms. Pradinę metodikos koncepciją sukūrė Slovakijos įmonė „Arctur“, vėliau kartu su kitais projekto partneriais šis įrankis buvo tobulinamas ir pritaikomas kuo daugiau Europos įmonių.
Jis padės superkompiuterių centrams ir valstybinėms organizacijoms įvertinti mažų ir vidutinių įmonių potencialą, skatinti jas naudotis inovatyviais debesų kompiuterijos ir superkompiuterio sprendimais savo veikloje.
Vertinimo proceso rezultatas yra automatiškai generuojama ataskaita, kurioje pateikiamos mažų ir vidutinių įmonių naudojimosi naujausiomis technologijomis stiprybės ir trūkumai, rekomendacijos.
Norint sužinoti, ar organizacija gali efektyviai pasinaudoti superkompiuterio ir debesų kompiuterijos paslaugomis, reikia atlikti keturis paprastus veiksmus:
- registruotis (registracija anglų kalba), užpildyti formą ir pasirinkti centrą, kuris padės vertinimo procese;
- užpildyti klausimyną (iškilus klausimams galima sulaukti pagalbos tiesiogiai internetu ar susisiekus su superkompiuterio centru);
- gauti rezultatus (automatiškai generuojama vertinimo ataskaita su rekomendacijomis, atsižvelgiant į pateiktus atsakymus);
- pasinaudoti rekomendacijomis.
Įmonės gali bendradarbiauti su ekspertais iš pasirinktų superkompiuterių centrų, konsultuotis, dalyvauti mokymuose ir kt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!