Spalio 10–14 d. Vilniaus universitete vyko tarptautinė ERASMUS+ mokymų savaitė. Joje Europos Sąjungos ir trečiųjų šalių universitetų atstovams pristatytas Vilniaus universitetas, jo pasiekimai, pasidalyta tarptautinio bendradarbiavimo patirtimi, užmegzta tarptautinių partnerysčių, susipažinta su kitų šalių aukštojo mokslo praktikomis. Taip pat surengtas praktinis seminaras, skirtas mobilumo su trečiosiomis pasaulio šalimis problemoms ir gerajai praktikai aptarti.
Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus organizuotame renginyje dalyvavo Jordanijos, Palestinos, Gambijos, Dominikos Respublikos, Čekijos, Slovėnijos, Rumunijos, Portugalijos, Olandijos, Baltarusijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Rusijos, Ukrainos, Gruzijos, Egipto universitetų atstovai.
„ERASMUS+ trečiųjų šalių mobilumo seminaras buvo pagrindinis dalykas, dėl ko čia susirinkome. Džiaugiuosi gyvai susitikdama su partneriais“, – sakė Mansuros universiteto (Egiptas) atstovė Abd El Rahman.
Universitetams atstovavo įvairūs administracijos skyrių ir tarptautinių ryšių darbuotojai, taip pat dėstytojai. Todėl organizuoti individualūs susitikimai fakultetuose, institutuose, centrinės administracijos Tarptautinių programų ir ryšių skyriuje, Mokslo ir inovacijų direkcijoje. Mokslo pasiekimai pristatyti ir naujuosiuose Jungtiniame gyvybės mokslų bei Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centruose, VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre Saulėtekyje.
Aktyvus dalyvavimas diskusijose buvo vienas iš sėkmingos mokymų savaitės veiksnių. ERASMUS+ mokymų savaitės dalyviai dalijosi idėjomis, patirtimi, aktyviai diskutavo su kolegomis. „Šie mokymai buvo ne apie organizacijas, kurioms atstovaujame, bet apie mus, kurie atstovauja organizacijoms“, – sakė Mahdi Kleibo iš Betliejaus universiteto (Palestina).
Gruzijos atstovė Mariam Razmadzė iš Tbilisio valstybinio universiteto džiaugėsi renginio organizacija ir VU svetingumu: „Netiesa, kad lietuviai yra šalti žmonės. Ačiū Tarptautinių ryšių ir programų skyriui už renginį ir labai šiltą priėmimą.“
Mokymų savaitės dalyvių laukė ir trumpa kultūrinė programa: paskaita apie lietuvių gyvenimo būdą, lietuvių kalbos pamokėlė, ekskursijos po VU architektūrinį ansamblį.
ERASMUS+ mokymų savaitės organizuojamos daugelyje Europos universitetų. Jos didina universitetų žinomumą, stiprina ryšius tarp partnerių, padeda užmegzti naujus kontaktus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!