Vilniaus universitete (VU) pirmą kartą Lietuvoje steigiamos partnerystės profesoriaus ir partnerystės docento pareigybės. Taip siekiama suteikti tinkamą universitetinį statusą mokslinio darbo nevykdantiems specialistams. Labiausiai patyrę diplomatai, verslo, viešojo sektoriaus, IT ir kitų sričių ekspertai praktiniais įgūdžiais dalysis su esamais ir būsimais VU studentais.
VU rektorius prof. Artūras Žukauskas įsitikinęs, kad partnerystės profesoriaus ir docento pareigybės studentams suteiks unikalią galimybę jau universiteto suole įgyti itin kokybiškų praktinių žinių. „Rengiant kai kurių specialybių studentus, pavyzdžiui, teisės, medicinos, žurnalistikos ar informacinių technologijų, patarimai ir įgūdžiai, gaunami iš praktikų, būtini. Šios pareigybės darbo rinkos specialistams suteiks universitetinį prestižą, o studentai ne tik skaitys teorinius veikalus, bet ir susipažins su realia savo profesijos situacija. Šiuo žingsniu perimame gerąją stipriausių užsienio universitetų praktiką. Tai padės Vilniaus universitetui įgyvendinti savo strategiją – stoti į vieną gretą su lyderiaujančiomis Europos aukštosiomis mokyklomis“, – sako rektorius.
Partnerystės profesoriais galės tapti aukščiausios kvalifikacijos verslo, meno, visuomenės, viešojo sektoriaus specialistai, dirbantys geriausiose tarptautinėse ar nacionalinėse įmonėse bei organizacijose. Kviečiami dėstyti privačiame ir viešame sektoriuose dirbantys asmenys turi turėti ne mažesnę nei 10 metų darbo patirtį, mokslų daktaro laipsnį arba būti pasiekę išskirtinių profesinių laimėjimų. Meno srities atstovai privalės vykdyti kūrybinę veiklą, turėti meno daktaro laipsnį arba magistro laipsniui prilygstančią aukštojo mokslo kvalifikaciją. Jų meninė ar pedagoginė veikla turi būti pelniusi tarptautinį arba aukštą nacionalinį pripažinimą.
Praktinius dalykus universitete dėstys informatikos, bankų sektoriaus, verslo, lazerių technologijų, gyvybės mokslų, diplomatijos sričių specialistai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!