„Docker“ technologija vadinama naująja IT revoliucija, tikriausiai ateityje pakeisiančia įprastas virtualias mašinas. Darbo skelbimuose patirtis su šia technologija vis dažniau įvardijama kaip privalumas. Deja, galinčiųjų pasigirti tokia patirtimi nėra daug, nes „Docker“ šį pavasarį mini tik trečiąsias metines.
Ta proga Fizikos fakulteto studentai ir svečiai pakviesti į „Docker“ projekto 3-iąjį gimtadienį. Vietoj aprangos kodo tereikėjo nepamiršti kompiuterio. Renginyje Fizikos fakulteto absolventas ir buvęs darbuotojas Evaldas Ousinskis pristatė minėtos technologijos ypatumus ir galimybes. Daugiausia dėmesio skirta praktiniam darbui – dalyviai buvo supažindinti su „Docker“ aplinka ir kurdami balsavimo sistemą galėjo įsitikinti, kaip naudojant šią technologiją galima lengvai sukurti, pateikti, perkelti ir aktyvuoti paskirstytąsias aplikacijas.
„Docker“ – atviro kodo įrankis, leidžiantis programuotojams bei sistemų administratoriams kurti ir laikyti aplikacijas izoliuotose veikimo aplinkose (angl. runtime environment), vadinamose konteineriais. Aplikacijos lieka visiškai atskirtos viena nuo kitos. Nors dalijasi operacinės sistemos branduolį, jos yra atskirtos nuo operacinės sistemos ir gali būti lengvai bei patogiai perkeliamos, o vėliau aktyvuojamos kitose sistemose. Vienas pagrindinių „Docker“ privalumų ir yra galimybė supakuoti aplikaciją kartu su visais jos veikimui reikalingais failais ir nustatymais į standartizuotą paketą, paruoštą pergabenimui arba aktyvavimui, pavyzdžiui, atiduoti vartotojams, naudojantiems skirtingas kompiuterines sistemas, išskirti kelias proceso versijas, tarkime, skirtingoms naršyklėms adaptuotus tinklalapius.
Kiekvienas konteineris, be aplikacijos, turi visus jos veikimui reikalingus failus ir bibliotekas, tačiau dalijasi branduolį su kitais konteineriais. Jie savininko operacinėje sistemoje veikia kaip izoliuoti procesai. Be to, konteineriai nėra pririšti prie infrastruktūros ir į konteinerį supakuotos aplikacijos be jokio papildomo derinimo gali veikti įvairiose platformose.
Šią idėją inspiravo logistikos sistemos perkėlimas į IT sritį, kur, siekiant patobulinti krovinių pervežimo sistemą, skirtingi kroviniai buvo pradėti pakuoti į standartinius konteinerius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!