Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VUSA) neliko abejinga aktualioms gamtosaugos problemoms prisidėjo prie visuomenės švietimo, informavimo apie gamtoje vykstančius procesus vykdydama tarptautinį jaunimo mainų projektą „Together for nature“ („Kartu už gamtą“).
Balandžio mėnesį susirinkęs jaunimas iš Latvijos, Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos ir Bulgarijos drauge su universiteto studentais ne tik pristatė savo šalyse egzistuojančias ekologines problemas, bet ir diskutavo apie jauno žmogaus galimybes, priemones pakeisti esamą padėtį. „Tarptautiniai mainai – puiki priemonė pažinti, suprasti kitas kultūras, mokytis tolerancijos“, – teigia projekto dalyvė Sandra Buzaitė. Savaitę gamtoje praleidęs jaunimas kūrė meninį filmą, rengė medžiagą leidiniui „It‘s time!“ („Metas veikti!“). Kaip prisimena dalyviai, filmo kūrybinis procesas paprastas nebuvo, nes per savaitę sukurti 20 minučių filmą – nelengvas uždavinys. „Pasirinkome nelengvą kelią – vaizdais bandėme siųsti visuomenei žinutę, kad trapi ne tik gamta, bet ir žmonių santykiai“, – pasakoja viena iš filmo autorių vokietė J. Preuss. Filme išryškėja trys siužeto linijos: seserys, kurios nebendravo daug metų, keliaujantys jaunuoliai, susitinkantys atsitiktinai, ir pora, išgyvenanti sunkų laikotarpį – lūžiniai įvykiai atsitinka būtent Vilniuje. Emocijos, bendravimas, ką vienas žmogus reiškia kitam – tarptautinė trumpametražio filmo kūrybinė grupė šiuos sudėtingus procesus įprasmino kino filme, pavadintame „Stramers“. Vėliau filmas pristatytas vilniečiams, kuriuos į premjerą kvietė specialiu troleibusu važinėją projekto dalyviai.
Daug darbo, atsidavimo pareikalavo ir dar vieno projekto produkto – žurnalo – kūrimo procesas. Žurnale ne tik svarbi informacija apie gamtoje vykstančias negeroves, bet ir aprėptas platus gamtosaugos temų spektras – nuo Europos Sąjungos pozicijos gamtosaugos tema iki trumpų gamtos saugojimo ar niokojimo pavyzdžių Europoje. Žurnalą ir filmą galite pamatyti VU SA internetiniame tinklalapyje www.vusa.lt.
„Vykdydami projektą mes, VU studentai, stengėmės parodyti visuomenei, jog atsakingi už gamtos likimą ne tik aplinkosaugos sargai, bet ir mes – aktyvūs Lietuvos – Europos – pasaulio piliečiai“, – džiaugėsi įgyvendintu projektu A. Varnagirytė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!