Citavimo duomenų šaltinio „Web of Science Core Collection“ duomenų bazėje pernai buvo registruotos 2985 mokslinės publikacijos iš Lietuvos. Iš jų daugiau kaip 35 proc. sudarė VU mokslininkų straipsniai.
Nuo 2014 m. „Web of Science Core Collection“ atsirado galimybė rūšiuoti rezultatus pagal atvirosios prieigos kriterijų ir atvirosios prieigos žurnalus žymėti specialiu ženklu – oranžine spynele. Todėl VU bibliotekos Mokslinės informacijos duomenų skyrius pradėjo visuomenei teikti VU tyrėjų publikacijų, patenkančių į šią duomenų bazę, prieigos analizę.
Remiantis „Web of Science Core Collection“ duomenimis, apie 14 proc. 2014 m.* publikuotos ir patenkančios į šią duomenų bazę VU mokslinės produkcijos pasiekiama per atvirąją prieigą. Pagal šį kriterijų mūsų universitetas lenkia kitas Lietuvos mokslo institucijas fiziniuose, technologijos ir socialiniuose moksluose. Bendradarbiavimas su užsienio tyrėjais rengiant publikacijas VU atveju ryškiausias fiziniuose moksluose. Kitose Lietuvos mokslo institucijose tarptautinis bendradarbiavimas būdingiausias gyvybės ir biomedicinos mokslams. Mūsų mokslininkai savo straipsnius renkasi skelbti aukštesnei dalyko kategorijai (pvz., Q1) priskirtuose atvirosios prieigos žurnaluose nei jų kolegos iš Lietuvos.
Be auksinio kelio, t. y. mokslinių straipsnių skelbimo atvirosios prieigos žurnaluose, egzistuoja ir kitas, dar vadinamas saviarchyvavimu (angl. self-archiving). Tai mokslinės produkcijos įkėlimas į atvirosios prieigos talpyklas. Tyrėjai, skelbdami savo tyrimų rezultatus ne atvirosios prieigos žurnaluose, gali pasinaudoti viena ar kita leidėjų palaikoma saviarchyvavimo forma. 78 proc. komercinių leidėjų remia šį atvirosios prieigos kelią.
„Web of Science Core Collection“ teikia duomenis apie aukščiausios kokybės mokslo leidiniuose skelbiamas publikacijas.
Lietuvos mokslinė produkcija atvirosios prieigos kontekste
* Šių metų „Web of Science Core Collection“ duomenys bus paskelbti 2016 m. antroje pusėje, todėl į apžvalgą nebuvo įtraukti.
Komentarų nėra. Būk pirmas!