Vilniaus universiteto chorai „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ su VU kameriniu orkestru išvyko gastrolių į Baltarusiją. Kolektyvai kartu su Minsko valstybinio universiteto mišriu choru šioje šalyje surengs du koncertus: lapkričio 14 d., šeštadienį, 19.30 val. Švč. Mergelės Marijos katedroje Minske ir lapkričio 15 d., sekmadienį, 16 val. Myro pilyje. Muzikantai atliks šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise mass).
Šis keturių dalių dviem mišriems chorams ir styginių orkestrui skirtas kūrinys, anot dirigentės Rasos Gelgotienės, yra ypatingo, kosminio ir kone nežemiško skambesio. Vienas jauniausių ir žymiausių šiuolaikinių skandinavų kompozitorių, 1978 m. gimęs O. Gjeilo tradicinį lotynišką mišių tekstą interpretuoja gan originaliai. Įprastinėms dalims jis suteikia papildomus pavadinimus: Kyrie – Dangaus šviesuliai, Gloria – Saulėtekis, Credo – Miestas, Sanctus ir Agnus Dei – Tapatybė ir Žemė. Taip jis tarsi punktyru nubrėžia savotiškos metafizinės kelionės maršrutą.
Kad suvienodintų atlikimo interpretaciją, lietuvių dirigentė su Minsko universiteto choru, kuriam vadovauja Aleksandras ir Olga Minenkovai, nuvyko padirbėti kiek anksčiau. Tai pirmasis lietuvių ir baltarusių atlikėjų bendradarbiavimo projektas. Pradiniai kontaktai užsimezgė ir bendradarbiavimo idėja gimė pernai pavasarį, kai choras „Gaudeamus“ Minske dalyvavo universitetų chorų konkurse, kuriame pelnė II vietą.
Šiemet 75-ąją sukaktį atšventęs choras „Gaudeamus“ yra vienas seniausių Lietuvos studentų kolektyvų. Jo vadovais dirbo daug įžymių Lietuvos chorvedžių, o nuo 1995 m. chorui vadovauja dabartinė kolektyvo meno vadovė ir vyriausioji dirigentė R. Gelgotienė. „Gaudeamus“ dalyvauja Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų chorų festivaliuose, įvairiuose Vilniaus ir kitų šalies miestų renginiuose, taip pat televizijos projektuose. Choras yra išleidęs tris kompaktines plokšteles ir įrašęs nemažai kūrinių Lietuvos radijo fondui.
Prieš daugiau kaip dešimtmetį susibūręs choras „Pro musica“ vienija VU studentus, absolventus, dėstytojus, darbuotojus bei muzikos mėgėjus. Kolektyvo specializacija – didžiosios chorinio repertuaro partitūros ir originalios teminės programos. Choras dalyvauja tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose bei festivaliuose, daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje – aplankė daug Europos valstybių, dainavo Kubos, Brazilijos, Kazachstano, Meksikos ir JAV klausytojams.
1979 m. įsteigtas VU kamerinis orkestras (vad. Paulius Bernardas Koncė) išsiskiria plataus diapazono repertuaru – nuo nedidelės apimties kamerinių kūrinių iki stambios formos baroko bei klasikinės muzikos šedevrų. Per savo gyvavimą kolektyvas surengė daugiau nei 700 koncertų. Orkestras nuolat kviečiamas dalyvauti universiteto iškilmėse, apdovanojimuose, jubiliejuose, minėjimuose, kasmet rengia kalėdinius koncertus, koncertuoja su VU chorais.
Komentarų nėra. Būk pirmas!