Šią savaitę Vilniaus mokyklos susiburs pasidalyti savitomis ugdymo praktikomis, pristatys, ką yra sukūrusios ar atradusios, ir tai, kas jų mokyklą daro geresnę, stipresnę, išskirtinę. Lapkričio 5 d. Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) vyksiantis forumas „Unikalūs ugdymo pokyčiai: mokyklų patirtys“ suteiks puikią galimybę išgirsti ir pamatyti kitų mokyklų geruosius ugdymo pavyzdžius, paskatinti jas kurti ir atrasti geriausius sprendimus organizuojant ugdymą mokyklose.
VU studijų prorektorė doc. Nijolė Radavičienė džiaugiasi, kad šis renginys vyks universitete. „Kūrybingos ir bendradarbiaujančios mokyklų bendruomenės, šiame renginyje pristatančios savo unikalią patirtį – mūsų ateitis. Vilniaus universitetas, išleidęs jau ne vieną gabių ir talentingų mokytojų laidą, džiaugiasi galėdamas prisidėti prie šios ateities kūrimo. Tikime, kad mokslo ir studijų vienovė, puoselėjama seniausiame Lietuvos universitete, taps esmine prielaida, nušviečiančia mokytojo profesiją aukščiausiais visos švietimo sistemos siekiniais: pažinti, suprasti ir kurti“, – teigia ji.
Renginį atidarys Vilniaus meras Remigijus Šimašius. „Mokyklų patirtys – ne tik apie pamokas, o ir apie tai, kiek reikia dirbti, kad pokyčiai mokykloje įvyktų, kad gerėtų santykiai, kad mokiniai taptų savo mokymosi šeimininkais. Smagu matyti, kad mokyklos dalijasi gerąja patirtimi, tarp jų užsimezga ryšiai ir vyksta gerųjų patirčių mainai“, – sako meras.
Forume dalyvaus Vilniaus universiteto studijų prorektorė doc. N. Radavičienė, Žinių ekonomikos forumo tarybos pirmininkas Mindaugas Glodas, mokinių, tėvų atstovai, pranešimus skaitys ir idėjomis dalysis Vilniaus mokytojai. M. Glodas tikisi, kad šis forumas prisidės kuriant unikalią ir savarankišką mokyklą.
„Mokykla yra pirmasis žingsnis žmogaus, vėliau jau profesionalo karjeroje. Žinių ekonomikos forumo bendruomenė yra tikra, kad kelias į kokybišką švietimą yra grįstas kiekvienos mokyklos savarankiškumu ir atsakomybe visuomenei. Turime įvairių pasiūlymų – pradedant teisinės bazės korekcijomis, baigiant atskirais projektais – kaip galima didinti mokyklų savarankiškumą. Ir jau dabar turime nemažai gerų praktikų, apie kurias verta kalbėti garsiau ir rodyti kitiems kaip pavyzdį“, – sako Žinių ekonomikos forumo tarybos pirmininkas M. Glodas.
Programa:
13.00–13.10 val. – forumo atidarymas. Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus ir Vilniaus universiteto atstovo sveikinimo žodžiai.
13.10–14.30 val. – I forumo dalis. Mokyklų pristatymai.
Vilniaus Balsių progimnazija. „Miško klasių“ projektas
Vilniaus „Spindulio“ pagrindinė mokykla. Ugdančios aplinkos sukūrimas
Vilniaus Karoliniškių gimnazija. Savanorystės patirtis ir tradicijos
14.30–14.50 val. – pertrauka.
14.50–16.00 val. – II forumo dalis. Mokyklų pristatymai.
Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinė mokykla. Daugiapakopė ugdymo turinio integracija
Vilniaus Užupio gimnazija. Integruoto mokymo projektas „Epochų ratu“
Vilniaus Jėzuitų gimnazija. Mokinys mokiniui – mokytojas
16.00–16.30 val. – forumo apibendrinimas.
Tiesioginę renginio transliaciją galėsite stebėti čia.
Kad būtų galima stebėti renginį internetu, į kompiuterius (per kuriuos bus žiūrima) turi būti įdiegtas „Microsoft Silverlight“ papildinys. Jis nemokamas.
Taip pat vaizdo transliacija prasidės šiek tiek prieš renginį „Live streaming“ sekcijoje.
Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją.
Komentarų nėra. Būk pirmas!