Pirmomis rugsėjo dienomis Vilniuje daugiau nei 500 inovacijas kuriančių, skatinančių, diegiančių bei remiančių verslininkų, išradėjų, viešojo sektoriaus bei tarptautinių organizacijų atstovų rinkosi į antrą kartą organizuojamą inovacijų forumą „Innovation Drift“. Speciali prisistatymo ir kontaktų mugė bei teminės sesijos buvo skirtos ateities ir pradedančiajam verslui (angl. start up), o jam atstovavo septynios Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų įkurtos pradedančiosios įmonės: UAB „Bioanalizės sistemos“, UAB „Femtika“, UAB „Ledigma“, UAB „Eteronas“, UAB „Ledakis“, UAB „Lokacijos sistemos“ ir UAB „Nanoavionika“.
Pasak VU Mokslo ir inovacijų direkcijos vadovės Vidos Lapinskaitės, šis renginys – gera galimybė jauniems verslams susipažinti su Lietuvos ir kitų šalių veikla inovacijų srityje, pristatyti savo siūlomus sprendimus potencialiems partneriams, investuotojams ir pasidalyti su kolegomis verslo organizavimo patirtimi ir problemų sprendimo būdais.
Forume dalyvavęs UAB „Bioanalizės sistemos“ direktorius dr. Marius Dagys jau galėjo pademonstruoti beveik baigto prietaiso, kuris bus skirtas inkstų ligomis sergančių žmonių gydymo kokybei pagerinti, prototipą. Vasarą šis kuriamas prototipas buvo pristatytas Akrono miesto (JAV) pasauliniame verslo akseleratoriuje ir sulaukė nemažai palaikymo, paskatinimo, patarimų, pradėta kalbėtis apie bendradarbiavimo galimybes.
Tik su pasauline globalia rinka savo tikslus sieja ir kita pradedančioji įmonė – UAB „Nanoavionika“. Jų tikslas – įsitvirtinti ypač sparčiai besikeičiančiame mažųjų kosmoso palydovų sektoriuje. Tad ir partnerių bei klientų paieška – dinamiškas, nuolatinis procesas, tarptautinės parodos ir forumai – vienos iš geriausių vietų pasitikrinti.
Unikalią mažos apimties sistemą baigiantys kurti UAB „Lokacijos sistemos“ mokslininkai siūlo naują produktą pramogų parkams, didelėms susibūrimo vietoms: jų išradimas leis reguliuoti ir sekti žmonių ir įrangos lokaciją bei judėjimą uždarose patalpose ir lauke.
Tuo tarpu UAB „Eteronas“ kuria minimaliai matomas palydovines antenas. Šiuo metu dar tobulinamas gaminys, planuojama, netrukus bus siūlomas palydovinę televiziją įrengiančioms įmonėms. Jos ypač tinka istoriniams objektams, estetiką ir individualumą vertinantiems klientams.
Šios keturios įmonės įkurtos VU dalyvaujant Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projekte „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS). Tad, pasak šio projekto vadovės Dalios Lukšienės, dalyvaujantiems projekte mokslininkams buvo kiek drąsiau imtis savo idėjų įgyvendinimo, nes įkurtas įmones verslo kūrimo, rinkodaros, teisiniais, finansiniais klausimais konsultavo visas būrys patirties versle turinčių konsultantų. Šiandien, projektui baigiantis, jau galima teigti, kad mokslininkų sprendimas steigti įmones ir diegti VU sukurtas inovacijas rinkoje pasiteisino.
Vienas labiausiai akį traukusių stendų parodoje priklausė UAB „Femtika“: tiek išmanančiuosius, tiek eilinius smalsuolius masino pamatyti, kaip atrodo net skruzdei per maži batukai. Lazerinių technologijų srity dirbanti bendrovė rinkai siūlo tai, kuo šiuo metu jų sistemos gali padėti inovatyvių produktų komercinėje gamyboje.
Atvykusias į parodą moteris viliojo ir dar viena VU sukurta bei patentuota technologija, kuri leidžia keisti apšviečiamą paviršių ir pritaikyti jį vartotojui individualiai: UAB Ledigma“ stende norinčioms buvo daromas makiažas, parodant tokio apšvietimo unikalumą bei išskirtinumą. Bendrovės produkcija gali keisti spalvinę temperatūrą, intensyvumą, kokybę, naudojami fiksuoto apšvietimo vartotojo pageidaujami parametrai.
Viena naujausių VU mokslininkų įkurtų įmonių – UAB „Ledakis“. Jie mylintiems dviračius, vertinantiems saugumą ir estetiką demonstravo savo išradimą – specialias lempas, ateityje dviratininkus turinčias apsaugoti tiek nakties, tiek dienos metu, pagerinti jų pastebimumą gatvėse.
Visoms dalyvavusios pradedančiosioms įmonėms forumas „Innovation Drift“ tapo prisistatymo, kontaktų ir partnerysčių paieškos vieta, o tai, tikimasi, netolimoje ateityje gali padėti kuriamų inovatyvių produktų komercinimui.
Komentarų nėra. Būk pirmas!