Vakar VU jungiamieji rūmai dūzgė it bitės avilyje – vyko Karjeros dienų Kontaktų mugė. Joje iš viso dalyvavo 43 įmonės, ieškančios naujų darbuotojų.
Studentų aktyvumas irgi buvo nemenkas: vieni domėjosi praktikos, kiti – nuolatinio darbo galimybėmis. Kalbintų įmonių atstovai teigė, kad diplomas nėra esminis kriterijus renkantis darbuotoją, nebent kandidatuojama į specifinių žinių reikalaujančias pozicijas. Be to, įmonėms svarbus darbuotojų ugdymas ir „auginimas“.
Neringa Klimaitė, įmonių grupės „Girteka“ komunikacijos vadybininkė, sakė, kad svarbiausia žmogaus būdas, charakteris, kiek ir ko darbuotojas nori siekti ir pasiekti: „Priimame į darbą žmones ir be patirties. Darbuotoją apmokome, skiriame jam kolegą mokytoją, kuris dirba su šiuo žmogumi. Praktikantus stengiamės pasilikti, nes į juos investuojame. Apskritai ieškome jaunų, energingų žmonių, norinčių kilti karjeros laiptais. Jeigu žmogus mums tinka, tik paskui teiraujamės, ką jis baigęs, kuo domisi.“ N. Klimaitė pateikė darbuotojo, iš kurjerio tapusio komercijos direktoriumi, pavyzdį. „Mes neieškome vadovų, o juos tiesiog užsiauginame“, – reziumavo įmonių grupės „Girteka“ atstovė.
UAB „Neurotechnology“ įsteigta 1990 m. Šiuo metu joje dirba apie 70 darbuotojų, kurių didžiąją dalį sudaro VU studentai ir absolventai. Ši įmonė kuria biometrinius pirštų antspaudų, veido, akies rainelės, delno antspaudo ir balso identifikavimo algoritmus, objektų atpažinimo, robotikos, dirbtinio intelekto, dirbtinių neuroninių tinklų technologijas. Kokių darbuotojų ieško UAB „Neurotechnology“? Jos atstovas Paulius Sabaliauskas išskyrė programuotojus, testuotojus, dokumentuotojus, fizikus, IT produktų pardavėjus. „Mums nėra labai svarbi darbuotojo specialybė, nes beveik kiekvienas gali rasti tai, ką nori veikti“, – teigė pašnekovas.
Skandinavų IT korporacija „Visma“ kuria programinius produktus verslui, kad padėtų automatizuoti verslo procesus: pirkimų, aukcionų, pardavimų, atlyginimų skaičiavimo, komandiruočių sistemas, taip pat teikia paslaugas vaistinių tinklams, žvejybos įmonėms, bankams. „Vismos“ generalinio direktoriaus Lietuvoje Manto Urbono teigimu, ši kompanija pastaruoju metu kviečia vis daugiau praktikantų, nes nori parengti naują kartą: „Pas mus gali dirbti ir studentai, nebaigę informatikos studijų. Turime biochemikų, fizikų.“ Direktorius aukštojo mokslo diplomo per daug nesureikšmino, tvirtindamas, kad jis rodo, jog žmogus domėjosi viena ar kita sritimi ir nusprendė su ja susieti savo gyvenimą.
Diplomas būtinas norint dirbti valstybės tarnyboje. Tačiau net ir turint jį reikia išlaikyti bendrųjų gebėjimų testą. Tik tuomet bus galima teikti prašymą ir dalyvauti valstybinių įstaigų skelbiamuose konkursuose. Kaip teigė Valstybės tarnybos departamento Atrankų skyriaus Testavimo grupės ekspertės Simona Plečkaitytė ir Donata Jablonskienė, iš pirmo karto neišlaikius šio testo galima vėl bandyti, o jeigu ir tada nepavyksta, reikia palaukti pusę metų. Pašnekovių pasiteiravome, ar dideli konkursai į valstybės tarnybą. „Tai priklauso nuo specialybės, pareigų, į kurias pretenduojama, bet norinčiųjų tapti valstybės tarnautojais tikrai daug. Nuo 2013 m. birželio esame ištestavę daugiau kaip 10 000 žmonių“, – džiaugiasi S. Plečkaitytė ir D. Jablonskienė.
„Kasmet dalyvaujame pagrindinių šalies universitetų karjeros dienose. Šiuo metu ieškome praktikantų prekybos srityje, nes norime intensyvinti bendravimą su studentais. Stengiamės ugdyti darbuotojus, kad vėliau jie pas mus pasiliktų. Diplomas yra rodiklis, kad absolventas turi teorinių žinių, bet daug ką pasako tai, ką jis yra dirbęs. Tai kartais lemia daugiau nei tai, ką žmogus studijavo“, – sakė UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ personalo administratorė Simona Mankutė.
Prie Kontaktų mugėje dalyvaujančių bendrovių stendų nuolat būriavosi studentai, kad pabendrautų su dominančių įmonių atstovais. Fizikos fakultete telekomunikacijų fiziką studijuojantis Tomas Gliaudelis pasakojo domėjęsis praktikos galimybėmis, nes nori pritaikyti įgytas žinias, tačiau pakalbėjęs su pasirinktų įmonių atstovais šiek tiek nusivylė – jie mažai ką turėjo pasiūlyti Tomo specialybės studentams.
To paties fakulteto studenčių Dominykos Stonytės ir Gretos Tomkutės potyris kitoks. „Domiuosi IT sritimi ir norėčiau susirasti praktiką programavimo, elektronikos srityje arba srityse, kur išmokčiau naujų dalykų. Pakalbėjau su daugeliu įmonių, tad jau įsivaizduoju, į kurias galėčiau kreiptis dėl praktikos IT srityje“, – džiaugėsi Dominyka. Jos kolegę irgi domina IT sritis, bet ne tiek programavimas, kiek testavimas, duomenų analizavimas. Kaip teigė Greta, kai kurios įmonės jai paliko gana gerą įspūdį, tad abi studentės šia muge ir jos naudingumu liko patenkintos.
Projekto „Karjeros dienos 2015“ vadovė Unė Rastauskaitė pasakojo, kad šiemet atsisakyta įmonių paskaitų, įtrauktos sėkmės istorijos, pakviesta daugiau žymių žmonių, kad pasidalytų savo patirtimi. Šiemet Karjeros dienose dalyvauja ir daugiau valstybinių įmonių.
„Siekiame, kad Karjeros dienos turėtų tęstinumą, savo temą, išlaikytų tą patį tikslą, nes jau antrus metus iš eilės nekeičiame šūkio, kuris yra „Karjera be barjerų“. Bandome studentams parodyti, kad šis renginys siekia sugriauti įvairius barjerus. Karjeros dienomis norime parodyti, kad karjera nebūtinai turi būti privačioje įmonėje“, – sakė U. Rastauskaitė.
Jos teigimu, sunkiausia buvo pritraukti studentų: „Kartais liūdina tai, kad nors studentams viską padedi ant lėkštutės, jie tuo vis tiek nepasinaudoja.“
Šiųmete Kontaktų muge organizatoriai patenkinti: kai kurios įmonės nespėjo atsiginti studentų, į paskaitas susirinko daug žmonių, o norintieji dalyvauti atidarymo diskusijoje netilpo į salę.
Komentarų nėra. Būk pirmas!