Šią savaitę buvo paskelbtas Ūkio ministerijos kasmet organizuojamo konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2014“ laimėtojas. Juo tapo įmonė „Bioseka“, kuri konkursą laimėjusį projektą įgyvendino bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu ir Izraelio biotechnologijų įmone „GeneArrest Ltd“. Įmonė sukūrė technologiją, naudojamą naujos kartos priešbakteriniams preparatams kurti ir padedančią spręsti globalią bakterinių infekcijų atsparumo antibiotikams problemą.
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Fiziologijos, biochemijos, mikrobiologijos ir laboratorinės medicinos katedros vedėja prof. habil. dr. Zita Aušrelė Kučinskienė teigė, kad bakterijų atsparumas antibiotikams yra globali problema. Šią problemą išspręsti gali tik visiškai naujos kartos technologijos, todėl ypač smagu, kad jos kuriamos Lietuvoje.
Bendras mokslininkų grupės darbas yra inovatyvus pasauliniu mastu. UAB „Bioseka“ yra pripažinta viena inovatyviausių Šiaurės Europos pradedančiųjų įmonių, o jos veikloje puikiai atsiskleidžia VU Medicinos fakulteto mokslininkai. Taikant pažangiausią genų terapijos metodą – peptidinių nukleorūgščių (PNR) oligonukleotidus – siekiama sukurti preparatus, kurie veiktų ne šalinant infekcijos padarinius, bet per genetinius mechanizmus, sukeliančius pačią infekciją.
Projektą numatoma vykdyti dvejus metus (iki 2015 m. pabaigos). Sukurtą technologiją planuojama licencijuoti klinikiniams tyrimams, taip pat panaudoti išoriniuose medicinos produktuose, kuriuose randami gyvybei pavojingi mikrobai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!