„Sursadhana“ – tai vienas įdomiausių ir įspūdingiausių festivalių Lietuvoje, pristatantis klasikinius Indijos menus. Jis žiūrovams ir klausytojams dovanoja garsiausių Indijos, Europos ir Lietuvos muzikos meistrų, klasikinio indų šokio atlikėjų pasirodymus.
Unikali muzikos ir klasikinio indų šokio šventė rengiama jau šeštus metus. Lapkričio 21–29 d. festivalis vyks keturiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Kupiškyje.
„Džiaugiamės, kad festivalis plečiasi. O šiemet ypač malonu, kad prisiliesti prie daugialypės kultūros, susipažinti su klasikiniu Indijos menu galės ne tik didmiesčių gyventojai. Žinodami, kad kupiškėnai labai domisi įvairiomis pasaulio kultūromis, tikimės, kad jiems patiks mūsų festivalio programa. Smagu, kad po pernai sėkmingai praėjusio koncerto vėl sugrįšime į Kauną, kad šiemet esame laukiami ir Klaipėdoje. Festivalis auga, susidomėjimas Indijos muzika ir šokiu didėja“, – džiaugiasi festivalio organizatorės, klasikinio indų šokio atlikėjos VU Orientalistikos centro lektorė Kristina Luna Dolinina ir Irina Kušelevič.
Festivalis „Sursadhana – 2014“ šiemet pristato visame pasaulyje pripažintą šiaurės Indijos klasikinės muzikos maestro Ashoką Pathaką, kuriam talkins festivalyje jau lankęsis tablos meistras Sandipas Bhattacharya.
„Ashokas Pathakas užima išskirtinę vietą šiaurės Indijos klasikinės muzikos pasaulyje ir yra vienas garsiausių sitaros ir surbaharo meistrų Indijoje, savo muzikoje išsaugojęs paveldą, siekiantį net dvyliktą mūsų eros amžių“, – sako vienas festivalio organizatorių, sitaristas Anatolijus Lomonosovas.
Klasikinio Indijos šokio gerbėjai turės unikalią galimybę pamatyti jauną, tačiau daugiau nei 12 metų odissi stiliaus įmantrybių besimokantį šokėją Vishwanathą Mangarajų. Tai pirmas kartas, kai Lietuvos scenoje klasikinio indų šokio, paprastai atliekamo moterų šokėjų, subtilybes atskleis vyras.
VU Orientalistikos centras yra vienas šio renginio partnerių. Prie jo prisideda ir šio centro Studentų atstovybė.
Festivalio programoje:
Pandit Ashok Pathak – sitaras, surbaharas, Indija;
Sandip Bhattacharya – tabla, Indija;
Vishwanath Mangaraj – odissi šokio stilius, Indija;
Irina Kušelevič (Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademija) – bharatanatyam šokio stiliaus, Lietuva;
Kristina Luna Dolinina (Natya Devi šokio teatras) – kathak ir odissi šokio stiliai, Lietuva;
Anatolij Lomonosov – AnatoAli – sitaras, Lietuva;
Rytis Kamičaitis – tabla, Lietuva;
Jūratė Adlytė – tampura, Lietuva.
Komentarų nėra. Būk pirmas!