Kasmet rugsėjo 26 dieną visa Europa švenčia Europos kalbų dieną (EKD). Šventės tikslai – populiarinti kitų tautų kalbas, kultūrą ir istoriją, supažindinti su naujomis kalbų mokymosi technologijomis. Europos kalbų diena – tai kultūrinis renginys, skatinantis toleranciją ir sąmoningumą kitų kalbų ir kultūrų atžvilgiu.
Šiemet Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybė taip pat suorganizavo Europos kalbų dienai skirtą renginį, kuris vyko rugsėjo 25– 29 dienomis VU Centriniuose rūmuose ir jų kiemeliuose. Visuomenė galėjo dalyvauti konferencijoje, kalbų pristatymuose, koncerte, filmų peržiūrose ir parodoje.
Pirmąją dieną VU akademinė bendruomenė dalyvavo konferencijoje „Moki kalbas – pasaulis Tavo!“. Konferenciją atidarė VU Filologijos fakulteto dekanas Antanas Smetona ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Kęstutis Sadauskas. Anot jo, mokytis užsienio kalbų reikia pradėti kuo anksčiau. Tik tokiu būdu jaunimas gali pasiekti daugiau, įgauti įvairios patirties bendraujant su užsieniečiais, suprasti skirtingų šalių kultūrų skirtumus ir dar labiau prisidėti populiarinant užsienio kalbų mokymąsi. Konferencijoje, kurioje siekta pristatyti skirtingus kalbų mokymosi metodus, kalbų stilius, pranešimus skaitė ir svečiai iš užsienio – lenkų filosofas, Jono Pauliaus II Katalikiškojo Liublino universiteto Kultūros filosofijos katedros vedėjas prof. habil. dr. Piotras Jaroszyńskis, Europos komisijos Vertimų raštu generalinio direktorato Vilniaus biuro vadovas Claudio Fischeris, Oksfordo universiteto atstovė Lietuvoje R. Rudaitienė, Seimo narys, politikas, žurnalistas Egidijus Vareikis ir kiti.
Pirmosios dienos vakarą įvyko ne mažiau nuotaikingas ir įdomus EKD renginys – vaikų meno darbų parodos „Kur keliaučiau, jei mokėčiau daug kalbų?“ atidarymas. Iki pat renginio pabaigos buvo galima grožėtis vaikų pieštais piešiniais Filologijos fakulteto menėje prie K. Donelaičio skaityklos. Į atidarymą susirinko labai didelis būrys vaikų. Jie kartu su organizatoriais žaidė įvairius žaidimus, susijusius su kalbų mokymusi, atsakinėjo į įvairius klausimus, o už teisingus atsakymus gaudavo prizų. Žaidimai, dainos, šokiai ir linksmybės tęsėsi ilgai, o vaikų veiduose spindėjo šypsenos, kurios parodė, kad kalbų mokymasis nuo pat mažų dienų atveria langą į platųjį pasaulį.
Pagrindinę šventės dieną studentai nusprendė paminėti originaliai – VU Didžiajame kieme pasistatė „Europos kalbų miestelį“. Paviljonuose apsistojo vienos ar kelių tautų atstovai – studentai, studijuojantys įvairias užsienio kalbas. Atstovaujamą šalį studentai pristatė demonstruodami užsienio šalių tautinius drabužius, rodydami nuotraukas bei filmus, dainuodami dainas ir vaišindami tradiciniais patiekalais.
Šį renginį rėmė daugelio šalių ambasados, kalbų mokyklos, restoranai, knygynai. „Europos kalbų diena yra kartu priminimas ir akcentavimas, kaip svarbu mokėti kelias kalbas. Globalizacija ir užsimezgantys partnerystės ryšiai yra akivaizdus faktas, parodantis, kad tik mokėdami kalbas galėsime lengviau vieni kitus suprasti ir lengviau dirbti kartu“, – sako nebe pirmą kartą kultūrinius renginius remiančio restorano „Lokys“ marketingo direktorė Donata Lasevičiūtė. Šį kartą restoranas rėmė Austrijai atstovaujantį pavilijoną, paruošė tradicinių austriškų patiekalų. „Džiaugiamės galėdami atstovauti Austrijai ir paremti Europos kalbų dienos renginį. Kiekviena šalis yra savita ir savaip žavi“, – kalbėjo D. Lasevičiūtė.
„Europos kalbų miestelyje“ taip pat vyko įvairūs konkursai, kurių laimėtojai galėjo laimėti kalbų mokymosi kursus bei 100 Lt vertės vakarienę restorane „Lokys“.
Vakare visi norintys galėjo klausytis džiazo muzikos. Organizatoriai surengė koncertą „Džiazas Europos kalbomis“. Programą pradėjo ir nuotaiką kėlė linksmas „Sauliaus ir Martyno džiazo kolektyvas“, o jį pakeitė ir su griausmu užgrojo garsiausių džiazo kompozitorių kūrinius Vilniaus B. Dvariono muzikos mokyklos moksleivių bigbendas (vadovas – Albinas Kučinskas). Vėliau klausytojai galėjo išgirsti sentimentalių ir šiltų „Kreivo“ dainų, o vakaro programą užbaigė svečiai iš džiazo gimtinės – Afrikos, nepakartojama grupė „Afro band“.
Trečią ir ketvirtą dieną „Europos kalbų dienos savaitės 2006“ šventė persikėlė į „Skalvijos“ kino centrą. Čia buvo parodyti keturi filmai: dvi lenkų komedijos ir du prancūzų dokumentiniai filmai. Į filmų peržiūras susirinko tikrai nemažai žiūrovų, mėgstančių kokybiška užsienietišką kiną.
Europos kalbų dienos – patrauklus renginys, skatinantis visuomenę domėtis kitomis kalbomis ir jų mokytis. Vilniaus universitetas kviečia ir kitais metais Europos kalbų dieną švęsti kartu, susipažinti su daugiau nei dvidešimties Europos valstybių kalba ir kultūra, taip pat kitu kampu pasižiūrėti į gimtąją lietuvių kalbą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!