Spalio 3 dieną, Vilniaus universiteto bibliotekai buvo oficialiai perduoti Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje bibliotekos fondai. Tai daugiau nei 3500 vienetų knygų, garso bei vaizdo įrašų, atspindinčių Šiaurės šalių dvasią, kūrybą, meną ir kultūrą.
Ceremonijoje dalyvavo VU rektorius prof. habil. dr. Benediktas Juodka, Šiaurės ministrų tarybos biuro direktorius Teppo Heiskanen, VU bibliotekos direktorė Irena Krivinė, Filologijos fakulteto dekanas doc. dr. Antanas Smetona, Skandinavistikos centro vedėja doc. Erika Sausverde, šio centro atstovai bei bibliotekos darbuotojai. Teppo Heiskanen įteikė universiteto Rektoriui oficialų bibliotekos perdavimo raštą. „Jaučiame, kad mums neužtenka išteklių ir vietos plėsti savo biblioteką, dėl to norėjome rasti šioms knygoms naujus namus. Labai džiaugiamės, kad Vilniaus universitete dėstomos skandinavų ir suomių kalbos, tikimės, jog gautos knygos padės mokymo ir mokymosi procese”, – kalbėjo Teppo Heiskanen.
Šiaurės ministrų tarybos biuro biblioteka laikinai savo vietą rado VU bibliotekos HIC skaitykloje. Po kelių metų knygos bus perkeltos į Skandinavistikos centro biblioteką. Kaip teigė Skandinavistikos centro vedėja doc. Erika Sausverde, „Mes be galo džiaugiamės ir dėkojame už bendradarbiavimą. Apytiksliai po dviejų metų turėtume įsikelti į naujas patalpas Filologijos fakultete. Ten tikrai turėsime vietos šiai vertingai kolekcijai”.
Dovanotos bibliotekos fonde, kauptame 17 metų, sukaupta nemažai skandinavų kalbų grožinės literatūros, jos vertimų į lietuvių kalbą, yra įdomių meno albumų, žurnalų, mokslinės literatūros apie šiaurės šalis, jų istoriją, ekonomiką, teisę, socialinius mokslus, galima rasti vadovėlių, žodynų ir kitų mokymo priemonių. Šia kolekcija gali naudotis ne tik VU studentai, bet ir kiti skaitytojai (VU biblioteka išduoda skaitytojų pažymėjimus visiems to norintiems).
Skandinavų filologija kasmet sutraukia minias jaunuolių, norinčiųjų studijuoti. Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Teppo Heiskanen šį populiarumą grindė tuo, kad vis daugiau žmonių Baltijos jūros regioną supranta kaip vieną visumą, kurioje ypač svarbus tampa bendradarbiavimas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!