Kovo 6 d. VU lankėsi ASEF (Asia-Europe Foundation) direktorius, buvęs Korėjos ambasadorius JAV, ponas Wonil Cho. Susitikime su rektoriumi ambasadorius Cho papasakojo apie ASEF veiklą ir naujas šio fondo teikimas galimybes Lietuvai.
ASEF yra Azijos ir Europos Susitikimo (Asia-Europe Meeting) šalių vadovų sprendimu 1997 m. Singapūre įsteigta pelno nesiekianti organizacija. Jos tikslas – skatinti kultūrinius ir intelektualius mainus, politinį dialogą, studentų ir tyrinėtojų, menininkų, jaunimo mainus tarp Europos ir Azijos.
ASEF remiami vyksta įvairūs kultūros ir „intelektualių kontaktų“ renginiai, organizuojami seminarai ir simpoziumai. Nuo 1997 m. surengta virš 300 ASEF projektų, kuriuose dalyvavo virš 15.000 žmonių. ASEF projektai apima jaunųjų menininkų mainus, mokslininkų bendradarbiavimą, filmus, šiuolaikinio meno parodas ir performansus, televiziją, jaunimo mainus, mokymo institucijų mainus, kultūros diskusijas.
Pagrindinės fondo programos: ASEF „Talks on the Hill“ (diskusijos aktualiais politikos ir jos planavimo klausimais); Azijos-Europos aplinkosaugos forumas; neformalūs seminarai žmogaus teisių klausimais; Azijos-Europos jaunimo bendradarbiavimo tinklas; ASEF universiteto programos; Azijos-Europos jaunųjų menininkų mainai; ASEMUS (muziejų programa); SEA-Images (kino filmų programa); Azijos-Europos redaktorių apskritieji stalai; ASEF žurnalistų kolokviumai; DEEP – Database on Educational Exchange programmes, duomenų bazė apie ASEF šalių mokslo įstaigas, stipendijas ir studijų galimybes. 2006 m. Helsinkio ASEM viršūnių susitikimo metu buvo priimtas sprendimas užtikrinti ilgalaikį ASEF finansavimą, taigi savanoriški įnašai į ASEF tapo iš esmės politiškai ir morališkai privalomi.
Lietuvos atstovai pradėjo naudotis fondo parama ir teikiamomis stipendijomis nuo 2006 m. Šiomis galimybėmis jau pasinaudojo virš 30 Lietuvos atstovų. 2007 m. gruodžio mėn. VU orientalistikos centro direktorius, prof. Audrius Beinorius dalyvavo ASEFo ir UNESCO organizuotame akademiniame seminare Paryžiuje „Senosios civiliacijos, nauja pradžia: kaitos dialogas“, kuriame buvo diskutuojama apie religijos ir valstybės santykį įvairiuose pasaulio regionuose, teikiami konkretūs programiniai pasiūlymai UNCESCO.
Susitikimo su rektoriumi metu ambasadorius išreiškė viltį, kad Vilniaus universitete gausėjant studijų programų anglų kalba, bus sudarytos palankesnės salygos pritraukti studijoms Lietuvoje Azijos studentus. Rektorius buvo pakviestas į šiais metais Vokietijoje ASEF organizuojamą Europos ir Azijos universitetų rektorių susitikimą.
Audrius Beinorius
Komentarų nėra. Būk pirmas!