Lapkričio 21 d. Saulėtekyje šalia Vilniaus Gedimino technikos universiteto į būsimojo Mokslo ir technologijų parko (MTP) pamatus buvo įmūryta simbolinė kapsulė. Šioje ceremonijoje dalyvavo VGTU rektorius prof. dr. Romualdas Ginevičius, VU rektorius akademikas Benediktas Juodka, LR ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas, LR švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė, Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas ir kiti aukšti svečiai.
Minėto pastato statybos yra vienas žingsnis Vilniaus technologijų slėnio projekto įgyvendinimo link. Numatoma, kad MTP pastatas savo duris atvers jau kitų metų rugsėjo 1 dieną.
MTP pastato plotas sieks 6300 kv. m. Čia įsikurs pagal iš anksto patvirtintus kriterijus atrinktos aukštųjų technologijų ir verslo paramos įmonės. Apie 900 kv. m pastato ploto planuojama skirti verslo inkubatoriui – čia patalpas lengvatinėmis sąlygomis galėtų nuomotis pradedantieji verslininkai, dirbantys su aukštosiomis technologijomis. Kuriamo MTP įmonėms numatoma teikti visą spektrą profesionalių paslaugų, kurios šiuo metu yra plėtojamos. Tarp svarbiausių paslaugų minimos technologijų perdavimo, intelektinės nuosavybės vadybos, rizikos ir pradinio kapitalo fondų finansavimo, verslo inkubavimo paslaugos. Taip pat konsultavimas inovacijų diegimo klausimais ir taikomųjų tyrimų projektų inicijavimas.
Kapsulės įmūrijimo ceremonijoje ministras pirmininkas G. Kirkilas juokavo, kad jau tokios yra jo pareigos – arba perkirpti juostelę, arba įleisti kapsulę. „Manau, kad čia yra išskirtinis įvykis. Šio pastato statybos yra Lietuvos pažangos rodiklis. Čia bus sutelktas mūsų intelektas.
Turime daug gabaus jaunimo, kurio veikla yra konkurencingos ekonomikos pagrindas”, – pabrėžė ministras pirmininkas. Jam pritarė ir R. Žakaitienė. „Mokslo ir verslo parkai yra bet kurio mokslo slėnio dalis. Čia mes matome ambicingo projekto įgyvendinimo pradžią. Belieka tikėtis, kad tiek verslas, tiek mokslas dėl šio projekto ateityje plėtosis daug sparčiau”, – pareiškė švietimo ir mokslo ministrė.
VU rektorius atmetė kritiką, kad nuo projekto sumanymo iki jo įgyvendinimo pradžios prabėgo nemažai laiko (3,5 metų). Pasak B. Juodkos, generuoti idėjas yra mokslininkų priedermė. Jis apgailestavo, kad ne visos mokslininkų idėjos būna realizuojamos, tačiau pasidžiaugė, kad ši – pagrindinė – mokslo slėnio kūrimo idėja, atrodo, bus įgyvendinta. Panašiai kalbėjo ir Vilniaus miesto meras.
„Džiaugiuosi, kad prasidėjo realūs darbai. Vilnius yra modernus miestas. Mokslo ir technologijų parko įkūrimo darbai tik patvirtina tai”, – pareiškė J. Imbrasas.
Įleidus kapsulę VGTU įvyko Mokslo, studijų ir verslo centro (Vilniaus technologijų slėnio) plėtros Saulėtekio alėjoje pristatymas. Jame dalyvavo VšĮ „Saulėtekio slėnis” direktorius Andrius Bagdonas, VGTU kancleris dr. Arūnas Komka ir VU strateginės plėtros reikalų prorektorius prof. dr. Juozas Lazutka. A. Bagdonas pasidžiaugė, kad jau statant MTP bus panaudotos naujos technologijos ir inovatyvūs sprendimai, o J. Lazutka pavadino būsimą Vilniaus technologijų slėnio kūrimą „istoriniu šansu”.
Ypatingą dėmesį VU strateginės plėtros reikalų prorektorius skyrė architektūriniams slėnio sprendimams. Pasak J. Lazutkos, Saulėtekyje turi būti išsaugota aplinka – žalieji rajono plotai, o nauji pastatai traukti akį. „Tikiuosi, kad tai bus vieta, kur malonu dirbti. Patys pastatai turi būti patrauklūs mokslininkams ir studentams”, – pabrėžė jis.
Viktoras Denisenko
Komentarų nėra. Būk pirmas!