„SPaUSK2“ – klausimynas, kurio svarbiausi tikslai yra išsiaiškinti studentų nuomonę apie studijų proceso kokybę ir socialinę aplinką Vilniaus universitete ir, atsižvelgiant į apklausos rezultatus, suformuluoti rekomendacijas, kurios bus pristatytos Vilniaus universiteto administracijai. Užpildyti klausimyną užtruks ne ilgiau nei 7 minutes – https://spauskvu.lt/.
„Turėjome daugybę skirtingų apklausų, tačiau negalėjome gautų rezultatų palyginti tarpusavyje, kaip ir įvertinti realaus pokyčio, vykstančio kasmet. Šis klausimynas – tik viena dalis didelės sistemos, bet tikiu, kad ji bus ypač svarbi. Viską planavome vadovaudamiesi dviem principais – studentai privalo turėti atgalinį ryšį ir mes turime užtikrinti, kad surinktos nuomonės nenuguls į stalčių, bet įvyks realus pokytis. Rezultatus apsvarstysime parlamente ir parengsime rekomendacijas universitetui, kurios bus pristatytos balandžio pabaigoje vyksiančiame Senato posėdyje. Po šio pristatymo ketiname detalesnius duomenis aptarti ir visuose padaliniuose“, – apie rezultatų panaudojimą kalbėjo VU SA prezidentė Inga Kalpakovaitė.
„SPaUSK2“ (Studentų pasitenkinimo universiteto studijų kokybe klausimynas) trumpinys pasirinktas neatsitiktinai, jo mintis – dvejopa. Akronimu raginama spausti mygtuką, užpildyti klausimyną ir kartu, pareiškus savo nuomonę, prisidėti prie studentams reikalingų pokyčių universitete, „spaudžiant“ universiteto administraciją.
„SPaUSK2“ yra suderintas su VU vykdomais ir įvairiais kitais (pvz., „Eurostudent“) tyrimais. Klausimynas parengtas kartu su sociologais, atsižvelgiant į kitų egzistuojančių tyrimų klausimynus, jame siekiama išvengti klausimų dubliavimo. Tyrimo metodologija leis lyginti gautus duomenis tarp VU padalinių ir užtikrins galimybę sekti kasmetinį ar ilgalaikį pokytį. Tokią koncepciją tiksliausiai atspindi Didžiosios Britanijos studentų sąjungos atliekama apklausa „National Student Survey“, kurioje dalyvauja Anglijos, Velso ir Šiaurės Airijos universitetų studentai.
Šis klausimynas yra viena iš VU SA 2013–2018 m. strategijoje numatytos priemonės „Sukurti nuomonės surinkimo sistemą“ dalių. Daugiau apie VU SA strategiją galite rasti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!