VU Komunikacijos fakulteto ryšių su visuomene studijų programos magistrantai žiemą vijo SOS vaikų kaime. Drauge su vaikais studentai šoko, dainavo, vaišinosi blynais, degino Morę ir visais įmanomais būdais varė žiemą lauk!
SOS vaikų kaimas – miestas mieste. Jo nameliuose glaudžiasi našlaičiai ir be tėvų globos likę vaikai. Visi jie gyvena mažose šeimose su SOS mamomis. Dvylika namelių vienijantis SOS Vaikų kaimas antradienį tapo raganų, čigonų, velnių ir kitokių būtybių buveine. „Pasirinkau būti čigone todėl, kad šie žmonės labai mėgsta puoštis ir dažniausiai spinduliuoja energija. Žiūrėkit, kokie spalvoti ir dideli mano karoliai! Juk eilinę dieną tokių neužsidėčiau“, – savo Užgavėnių įvaizdį komentavo šventės dalyvė. Persirengėliai visais įmanomais būdais stengėsi išvaryti žiemą.
Su kaukėmis ar kostiumais, nešini More „užgavėniautojai“ beldėsi į visus SOS vaikų kaimo namelius, vaišinosi saldainiais, blynais, gavo centų. Tradiciškai vyko Kanapinio ir Lašininio varžytuvės, virvės traukimas, šokinėjimas su maišais. Ragaudami Užgavėnių vaišes persirengėliai rinko riebiausią patiekalą. Šiais metais šalia blynų populiarumu SOS vaikų kaimo virtuvėse varžėsi įvairūs troškinių deriniai: su raugintais ir šviežiais kopūstais, su rūkyta šonine ar lašiniais, su cukinija, morkomis, pupelėmis ir bulvėmis. Nugalėtojais pripažinti visi valgiai. „Riebumas, tradicija, skonis ir pirmasis įspūdis“, – tokius kriterijus turėjo atitikti riebiausias šventės patiekalas, kurį, pasak vieno iš Užgavėnių šventės organizatoriaus, rinko slapta komisija.
Vilniaus SOS vaikų kaimas yra nevalstybinė vaikų socialinės globos institucija, kurioje įkurdinti našlaičiai ir likę be tėvų globos vaikai. Ilgalaike šeimos modeliu pagrįsta globa SOS vaikų kaime siekiama: sudaryti tinkamas gyvenimo ir ugdymo sąlygas našlaičiams ir be tėvų globos likusiems vaikams, rengti globotinius savarankiškam gyvenimui, puoselėti jų dvasines ir fizines vertybes, integruoti vaikus į visuomenę, vienoje šeimoje auginti tikruosius brolius ir seseris, suteikti vaikams galimybę puoselėti ilgalaikius santykius šeimoje, padėti jiems atrasti ir išreikšti individualius sugebėjimus, interesus bei talentus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!