Vasario 19 d., trečiadienį, Vilniaus universitetas ir Valdovų rūmų muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojo dalytis mokslo pasiekimais ir pagalba vykdant švietėjišką misiją. Bendradarbiavimo sutarties pasirašymą palydėjo pianisto Petro Geniušo atliekami klasikiniai muzikos kūriniai.
„Labai džiugu ir simboliška, kad šiandien mes pasirašysim sutartį su Valdovų rūmais. Norėčiau priminti, kad Vilniaus universitetas išėjo iš šių rūmų ir prasidėjo šiuose rūmuose. Ir giliuose istorijos vingiuose mes labai panašūs – tuo metu, kai Valdovų rūmai buvo griaunami, Vilniaus universitetas buvo uždarytas. Na, o pasirašius sutartį laukia bendri darbai, bendri moksliniai tyrimai, mokslininkų ir absolventų bendradarbiavimas, tad, manau, mokslininkams kils ir naujų idėjų, o studentams atsiras naujų darbų galimybė. To bendradarbiavimo rezultatai papuoš Valdovų rūmus“, – sakė l. e. p. VU rektorius prof. J. Banys.
Bendradarbiavimo sutartimi Vilniaus universitetas ir Valdovų rūmų muziejus įsipareigojo dalytis darbo patirtimi, organizuoti bendrus renginius, konferencijas, seminarus, parodas, leisti mokslinius ir švietėjiško pobūdžio leidinius ir vykdyti kitus bendrus projektus, įtraukiant į juos studentus ir darbuotojus, kitus Lietuvos ir užsienio partnerius. Partneriai siekia skatinti visuomenės švietimą, paveldo suvokimą, istorinės atminties puoselėjimą ir gyvybingumą šiuolaikiniame pasaulyje, pilietiškumo ir europinės tapatybės ugdymą, mokslinius ryšius ir mainus.
Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko teigimu, sutartis įprasmina bei gaivina ir istorinį Vilniaus universiteto ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ryšį. „Juk XVI a. Vilniaus universiteto įkūrimo idėja buvo brandinama ir skatinama būtent mūsų valdovų aplinkoje. Savo privilegijomis Lietuvos didieji kunigaikščiai ir Lenkijos karaliai Žygimantas Augustas ir Steponas Batoras patvirtino kolegijos ir universiteto steigimą, o paskutinis Jogailaitis testamentu Vilniaus Alma Mater netgi padovanojo savo garsiąją biblioteką, sukauptą Valdovų rūmuose. Universitetas savo ruožtu tapo valstybininkų, kultūrininkų, mokslininkų kalve Lietuvai ir jos valdovo dvarui, – teigia jis. – Taigi šiandien plėtojamas bendradarbiavimas su Vilniaus universitetu sugrįžta visai kita kokybe ir kitomis sąlygomis, tačiau neabejotinai išlaiko istorinę dvasią ir tradicijų tęstinumą. Per pastaruosius metus muziejus bei universitetas, remiami ir kitų partnerių, surengė kelias turiningas bendras parodas, tarptautines mokslines konferencijas, rengė leidinius, organizavo studentų praktikas ir švietėjiškus renginius, vykdė bendrus mokslinius tyrimus ir konsultacijas (beje, ne tik humanitarinių ar socialinių, bet ir tiksliųjų mokslų srityse), dalijosi nacionalinio kultūros paveldo išsaugojimo patirtimi. Iki šiol dažniausiai Valdovų rūmų muziejaus specialistai bendravo su kolegomis iš Vilniaus universiteto Istorijos, Komunikacijos, Filologijos fakultetų, taip pat bibliotekos ir muziejaus. Visa tai, tik dar plačiau ir intensyviau, planuojame tęsti, remdamiesi pasirašoma ilgalaike sutartimi ir bendromis pajėgomis.“
Valdovų rūmai įsipareigojo priimti Vilniaus universiteto studentus, studijuojančius istorijos, kultūros antropologijos ar panašias specialybes, priimti atlikti profesinę praktiką. Organizuodami darbuotojų ir studentų bendradarbiavimą, Vilniaus universitetas ir Valdovų rūmų muziejus keisis patirtimi ir žiniomis, įgyvendins visuomenei ir mokslo populiarinimui svarbius projektus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!