Kovo 4 d. Lyčių studijų centre įvyko seminaras „Simone de Beauvoir Lietuvoje”. Jame dalyvavo centro dėstytojai, studentai, mokslininkai iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, kitų aukštųjų mokyklų.
Pranešėja dr. Solveiga Daugirdaitė teigė pasirinkusi šią temą ir dėl pasaulyje plačiai minimo filosofės, rašytojos Simone de Beauvoir, vadinamos šiuolaikinio feminizmo motina, gimimo šimtmečio, ir dėl artėjančios Tarptautinės moters dienos – Kovo 8-osios. Diskusijų centru dr. Solveiga Daugirdaitė pasirinko penkias dienas trukusį Jeano Paulio Sartre’o ir Simone de Beauvoir apsilankymą Lietuvoje 1965 m. vasarą. Prelegentės nuomone, šis vizitas, neturėjęs didesnės (ar išvis jokios) reikšmės Beauvoir ir Sartre’ui, buvo reikšmingas Lietuvos visuomenei: okupuotą, užsieniečiams uždarą šalį aplankė pasaulinio garso intelektualai. Tai kėlė lietuviams pasididžiavimo savimi jausmą, manyta, jog Lietuva tokio dėmesio nusipelnė dėl savo išskirtinumo, vakarietiškumo (iš tiesų jie lankėsi TSRS daug kartų – Estijoje, Armėnijoje, Gruzijoje, Ukrainoje, Maskvoje, Leningrade). Tad daugiausia dėmesio skirta to meto spaudos pranešimams ir vėliau pasirodžiusiems prisiminimams apie šį vizitą. Atkreiptas dėmesys ir į nelygiavertę Sartre`o ir Beauvoir traktuotę („plačiai žinomas prancūzų rašytojas, publicistas ir dramaturgas Žanas Polis Sartas ir rašytoja Simona de Bovuar”, Tiesa, 1965 08 04), atspindintis tarybinę lyčių pseudolygybę: atsiminimuose Beauvoir minima daug rečiau nei Sartre’as.
Seminaro dalyviai diskutavo, kuo reikšmingi Lietuvai 1965 metai, kaip atsiminimuose atsiskleidžia to meto lietuvių mentalitetas ir t.t.
Šis vakaras pradėjo Lyčių studijų centro rengiamų viešų seminarų ciklą. Kitas seminaras numatomas kovo 18 d. 17 val, jo tema Moterų personažai Larso von Triero filmuose (pranešėja – Audronė Žukauskaitė).
Lyčių studijų centro inform.
Komentarų nėra. Būk pirmas!