Rugsėjo 17 d. Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko spaudos konferencija, kurioje buvo pristatyti pirmieji švietimo ir mokslo projektai, finansuojami iš 2007-2013 m. ES struktūrinės paramos lėšų. Šį rudenį planuojama sudaryti atitinkamų sutarčių net už 200 mln. litų.
Konferencijoje pabrėžta, kad didžiausias šį rudenį startuojantis projektas – Vilniaus universiteto kuriamas Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras. Struktūrinė parama šiam projektui sieks 100 mln. litų.
Spaudos konferencijoje dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius pažymėjo, kad „ES parama turi tapti mūsų piliečių gebėjimais”. Kalbėdamas apie naują skirstymo etapą jis pasidžiaugė, jog 2004-2006 m. parama buvo panaudota šimtu procentų.
Naujuoju paramos laikotarpiu planuojama iki 2015 m. panaudoti apie 4 mlrd. litų struktūrinės paramos, t. y. beveik 7 kartus daugiau nei per praėjusį laikotarpį. Kaip jau minėta, didžiausias šio rudens projektas – VU Nacionalinio atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centro kūrimas. Pabrėžiama, jog šis centras, įsikursiantis Saulėtekyje, apims tradicines ir modernias bibliotekų paslaugas, skatins studijų, mokslo ir verslo bendradarbiavimą, jų plėtrą ir sklaidą. Apie jį telksis kiti Saulėtekio slėnio statiniai. Centras bus aprūpintas naujausia modernia įranga, kuri leis teikti kokybiškas paslaugas, veiksmingiau organizuoti mokslininkų, studentų, dėstytojų bendravimą ir bendradarbiavimą.
Paklaustas, ką mano apie tai, jog ateityje daugumą bibliotekų pakeis panašūs komunikacijos ir informacijos centrai, A. Monkevičius pažymėjo, kad tai yra teigiama tendencija. „Tai nereiškia, kad bazinė bibliotekų funkcija išnyks. Manau, kad visi šie pokyčiai susiję su atsiveriančiomis naujomis galimybėmis. Atsiranda naujų būdų ieškoti informacijos ir ją pritaikyti, bibliotekų paslaugų spektras platėja”, – sakė jis. Kartu ministras pabrėžė, jog pirmojo Nacionalinio atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centro veikla bus svarbi ne tik sostinės akademinei bendruomenei, bet ir visai Lietuvai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!