Šitaip vienu balsu tvirtino į baigiamąjį Mobilumo projekto seminarą susirinkę jo dalyviai iš trijų Lietuvos universitetų. Lapkričio 8 d. įvykęs seminaras apibendrino pusantrų metų trukusio VU Filologijos fakulteto Vokiečių filologijos katedros koordinuojamo Leonardo da Vinčio programos Mobilumo projekto „Užsienio kalba kaip profesinė (teisės, verslo) kalba – inovacinės kryptys ir dėstytojų profesinės kompetencijos plėtra” rezultatus. Projektą finansavo Švietimo mainų paramos fondas (proj. Nr. LT/06/EX/2/1051).
ES Leonardo da Vinčio programos Mobilumo projektą Vokiečių filologijos katedra vykdė nuo 2006 m. birželio 1 d. Projekte dalyvavo trijų Lietuvos aukštųjų mokyklų (Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto) dėstytojai, profesinės kalbos mokymo specialistai. Pagal projekto programą 17 užsienio kalbos dėstytojų iš Lietuvos galėjo pasitobulinti penkių Europos šalių (Austrijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos ir Suomijos) aukštųjų mokyklų profesinių kalbų mokymo ir vertimo centruose. Projekto metu dėstytojai susipažino su pažangiausia profesinės užsienio kalbos dėstymo metodika, moderniomis dėstymo technologijomis, naujausia specialiąja mokymo medžiaga ir priemonėmis, stebėjo ir analizavo profesinės užsienio kalbos mokymo procesą įvairių šalių aukštosiose mokyklose.
Į baigiamąjį seminarą susirinkę Lietuvos universitetų dėstytojai papasakojo apie savo vizitus, pasidalijo įspūdžiais ir naudinga patirtimi. Buvo surengta ir projekto metu įgytos ir parsivežtos mokomosios literatūros parodėlė. Visi dalyviai pabrėžė, kad projektas buvo sėkmingas ir davė jiems labai daug naudos.
VDU Anglų filologijos katedros docentės Irena Ragaišienė ir Audronė Raškauskienė kalbėjo, kad įkvėptos šio projekto sėkmės ketina ir pačios ateityje rengti daugiašalį projektą. Kaip jo partneres mielai norėtų matyti koleges iš VU.
VDU Vokiečių ir prancūzų filologijos katedros vedėja docentė Rūta Eidukevičienė pabrėžė asmeninę naudą, kurią jai atnešė šis projektas. Per savaitę trukusį vizitą Greifsvaldo universitete (Vokietija) jai pavyko užmegzti naudingų dalykinių kontaktų ir rasti daug mokomosios medžiagos, kurią jau sėkmingai naudoja savo paskaitose.
Dėstytoja Laimutė Dantienė iš MRU taip pat pasidžiaugė, kad vizitas Berlyne jai labai daug davė kaip dėstytojai, nes ji rado daug naujos literatūros apie teisės kalbą, pasidarė tekstų ir įrašų kopijų, kurias jau antri metai sėkmingai naudoja mokymo procese.
VU Filologijos fakulteto prodekanė docentė Diana Šileikaitė, vykusi vizito į Helsinkio universitetą, ypač pabrėžė šiuo metu mums aktualias mokymo proceso naujoves, su kuriomis susipažino Suomijoje. Ji taip pat pasidžiaugė, kad pavyko užmegzti glaudžių kontaktų ne tik su Suomijos kolegomis, bet ir susidraugauti su kartu vykusiomis kolegėmis iš Lietuvos universitetų. Namuose tam dažnai nelieka laiko, o vizitas buvo puiki proga pasidalyti dėstymo patirtimi, rūpesčiais ir ateities planais.
Partnerių Lietuvoje suartinimas buvo vienas iš projekto tikslų. Ne tik VU Filologijos fakulteto prodekanė doc. D. Šileikaitė, bet ir dėstytojai iš kitų projekte dalyvavusių universitetų tvirtino, kad galimybė artimiau susipažinti su Lietuvos kolegomis jiems buvo ypač svarbi. Visi projekto dalyviai išreiškė viltį, kad užsimezgęs bendradarbiavimas bus sėkmingai tęsiamas ir stiprės.
Komentarų nėra. Būk pirmas!